Skip to content Skip to footer

McDonald’s Corporation (MCD)

PROFIL SPOLEČNOSTI

McDonald’s se zabývá provozováním restaurací a poskytováním franšíz. Restaurace nabízejí jídla a nápoje v místním měřítku a její restaurace vlastní a provozují nezávislí podnikatelé. Segmenty firmy zahrnují United States (U.S.), International Operated Markets (IOM) a International Developmental Licensed Markets & Corporate (IDL). Segment USA se zaměřuje na jídelní lístek a nabídku občerstvení, jakož i na rozvoz a digitální platformy ve Spojených státech. Segment IOM zahrnuje její aktivity na trzích, jako jsou Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Španělsko, Velká Británie a mnoho dalších zemí. Segment IDL zahrnuje aktivity na trzích, jako je Latinská Amerika a Asie. Digitální nabídka společnosti zahrnuje drive thru, takeaway, rozvoz a dine-in. Nabídka společnosti zahrnuje hamburgery, cheeseburgery, Big Mac, Quarter Pounder se sýrem, Filet-O-Fish, wrapy, nealkoholické nápoje, kávu, nápoje McCafe a další. Společnost sídlí v Chicagu ve státě Illinois.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 21.04.1965
Odvětví: Restaurants Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 100 000 Burza: NYSE
CEO: Christopher Kempczinski Ticker: MCD
Založeno: 1940 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
110 North Carpenter Street                  Portfolio GP: ANO
Chicago, IL, 60607                  Web: mcdonalds.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti s železnou pravidelností až do roku 2013 rostly. V roce 2014 přišel zlom a trend se otočil a tržby začaly v důsledku skandálů a hlavně prosazování zdravé výživy klesat. V roce 2015 společnost přistoupila ke kroku vyměnit CEO, který by dokázal společnost nasměrovat na nový trend a požadavky spotřebitelů. V roce 2022 společnost vygenerovala 23.2 miliardy dolarů, což je zhruba stejná hodnota jako v roce 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii si udržel stoupající trend až na nějaké menší výkyvy. To je způsobeno hlavně schopností vedení snažit se s klesajícími tržbami, zároveň snižovat i výdaje společnosti. Zde je vidět, že v roce 2015 začal řídit společnost nový CEO a zisky na akcii od roku 2016 začali opět růst, i když klesaly tržby. V roce 2022 vygenerovala společnost zisk na akcii 8.43$, což znamenalo pokles o necelých 17 % oproti předešlému roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla necelých 57 %. Tato marže se pomalu od roku 2015 navyšuje a průměr za poslední dekádu se pohybuje lehce přes 46 %.

ROIC

Návratnost investovaného kapitálu dosáhla v roce 2022 přes 22 %, což značí, že je společnost velmi finančně zdravá. Dlouhodobý průměr návratnosti se za sledované období, tedy od roku 1994, pohybuje lehce přes 20 %.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika