Skip to content Skip to footer

Leggett & Platt Inc. (LEG)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Leggett & Platt se zabývá výrobou a distribucí nábytku a technických komponentů, výrobků pro domácnosti, kanceláře, automobily a komerční letadla. Jejich byznys je rozdělen do třech segmentů: Bedding Products, Specialized Products a Furniture, Flooring & Textile Products. Segment Bedding Products dodává různé komponenty a strojní zařízení, které používají výrobci lůžkovin při výrobě a montáži svých hotových výrobků a také vyrábí hotové matrace a polohovatelné základny postelí pod vlastní značkou. Segment Specialized Products dodává systémy bederních opěrek, systémy odpružení sedadel, motory, mechanizmy a ovládací kabely používané výrobci automobilů. Tento segment také vyrábí a distribuuje trubky a sestavy trubek pro letecký průmysl a technické hydraulické válce používané v průmyslu a ve stavebnictví. Segment Furniture, Flooring & Textile Products dodává řadu komponentů pro výrobce bytového a pracovního nábytku a vybrané řady hotového nábytku pod vlastní značkou. Společnost sídlí v Carthage ve státě Missouri.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 25.06.1979
Odvětví: Home Furnishings Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 20 300 Burza: NYSE
CEO: Karl Glassman Ticker: LEG
Založeno: 1883 Rating S&P: BBB
Země: USA Rating Moody’s: Baa2
No. 1 Leggett Road                  Portfolio GP: ANO
Carthage, MO, 64836                  Web: leggett.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti rostly až do roku 2006 a od následujícího roku došlo kvůli finanční krizi a zhroucení trhu s nemovitostmi k výrazným poklesům téměř o 50 %. Od roku 2009 tržby zase rostou až na malé zaváhání během pandemie v roce 2020. V roce 2021 společnost vygenerovala 5.1 miliardy dolarů.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný vývoj a byl velmi ovlivněn krizemi. Každopádně při pohledu na dlouhodobý trend, je stále rostoucí. Za ukončený fiskální rok 2021 společnost vygenerovala zisk na akcii 2.94$, což je nárůst o zhruba 61.50% oproti propadu v roce 2020.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 20.5 %, což je kolem jejich dlouhodobého průměru, který činí 22.7 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2021 byla necelých 14 %. I když neexistuje číslo, které by bylo správné, tak všeobecné požadované minimum je 8 % a více, což zde společnost Leggett & Platt splňuje.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti od roku 2019 výrazně rostou díky několika akvizicím a v roce 2021 dosáhla 5.3 miliardy dolarů. Oproti tomu se také navýšily dlouhodobé závazky a to na necelé 2 miliardy dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2021 byly 107 milionu dolarů. Na grafu je patrné, že si společnost drží náklady dlouhodobě na nízkých úrovních kolem 100 až 160 milionech dolarů a nijak závratně je nenavyšují.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika