Skip to content Skip to footer

Hasbro Inc. (HAS)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Hasbro společně se svými dceřinými společnostmi, působí jako společnost zabývající se obstaráváním, marketingem a prodejem hraček a herních výrobků. Firma působí ve čtyřech segmentech: Consumer Products, Wizards of the Coast and Digital Gaming, Entertainment a Corporate and Other. Segment Consumer Products se zabývá marketingem a prodejem hraček. Wizards of the Coast and Digital Gaming se zabývá propagací svých značek prostřednictvím vývoje hracích karet a digitálních her založených na vlastnostech Hasbro a Wizards of the Coast. Entertainment se zabývá vývojem, akvizicí, produkcí, distribucí a prodejem zábavního obsahu, včetně filmů, televizních scénářů, dětských pořadů a digitálního obsahu. Corporate and Other poskytuje manažerské a administrativní služby. Společnost sídlí ve městě Pawtucket ve státě Rhode Island.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 17.03.1980
Odvětví: Leisure Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 6 640 Burza: NASDAQ
CEO: Brian Goldner Ticker: HAS
Založeno: 1923 Rating S&P: BBB
Země: USA Rating Moody’s: Baa2
1027 Newport Avenue                  Portfolio GP: NE
Pawtucket, RI, 02861-1059                  Web: hasbro.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti mají rostoucí trend, i když dochází v čase k větším, či menším výkyvům jako v roce 2000 nebo 2018. V roce 2021 dosáhla společnost tržeb 6.42 miliardy dolarů, což je nárůst o 17.50 % oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii měl do roku 2016 rostoucí trend, ale od té doby společnost bojuje a snaží se nějak chytit další dech po bankrotu jejich největšího zákazníka Toys’R’Us v letech 2017/18. V roce 2021 byl zisk na akcii 3.11$, což je nárůst dokonce o 91 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 60.32 %. Na grafu je patrné, že se hrubé marže společnosti pohybují od 50 % do 60 % už od roku 1984, tedy velmi stabilně.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2021 byla lehce přes 10 %, kde došlo konečně k mírnému zlepšení oproti předchozím třem letům, kdy se pohybovala pod 10 %. Dlouhodobý průměr, mimo zmíněných let, je lehce přes 16.50 % ročně.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti rostly až do roku 2018 velmi pozvolně. K zásadnímu nárůstu došlo v posledních 3 let, kdy společnost provedla několik akvizicí. Za nárůst dlouhodobého dluhu v roce 2019 můžou nově vydané dluhopisy splatné v letech 2026 a 2029, kde nabytý kapitál byl použit právě na zmíněné akvizice.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2021 byly 133 milionů dolarů, což je o necelých 5.50 % více, než v předchozím roce. Celkově se ale výdaje drží velmi nízko a nijak závratně se nenavyšují.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika