Skip to content Skip to footer

Darden Restaurants Inc. (DRI)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Darden Restaurants je společnost poskytující restaurační služby, která vlastní a provozuje restaurace ve Spojených státech a Kanadě pod obchodními názvy Olive Garden, LongHorn Steakhouse, Cheddar’s Scratch Kitchen, Yard House, The Capital Grille, Seasons 52, Bahama Breeze, Eddie V’s Prime Seafood a The Capital Burger. Firma má také 25 franšízových restaurací v Latinské Americe. Společnost má čtyři vykazované segmenty: Olive Garden, LongHorn Steakhouse, Fine Dining a Other Business. Segment Olive Garden zahrnuje restaurace Olive Garden ve Spojených státech a Kanadě. Segment LongHorn Steakhouse zahrnuje restaurace LongHorn Steakhouse ve Spojených státech. Segment Fine Dining představuje značky, které působí v rámci subsegmentu fine dining v restauracích s kompletním servisem. Segment Other Business zahrnuje zbývající značky Cheddar’s Scratch Kitchen, Yard House, Seasons 52, Bahama Breeze a restaurace The Capital Burger. Společnost sídlí v Orlandu na Floridě.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 09.05.1995
Odvětví: Restaurants Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 178 956 Burza: NYSE
CEO: Eugene I. Lee Jr. Ticker: DRI
Založeno: 1968 Rating S&P: BBB
Země: USA Rating Moody’s: Baa2
1000 Darden Center Drive                  Portfolio GP: NE
Orlando, FL, 32837                  Web: darden.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně rostou, i když se na grafu může zdát, že pouze do roku 2013. Oni rostou i nadále, ale v roce 2014 došlo k prodeji sítí restaurací Red Lobster a díky tomu samozřejmě o určitý podíl klesly celkové tržby. V roce 2022 činily 9.6 miliardy dolarů, což je nárůst o necelých 34 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný rostoucí trend jako tržby. Zde došlo v roce 2015 k většímu výkyvu, kdy společnost získala hotovost ze spin-offu po rozdělení vybraných nemovitostí a restaurací do samostatného fondu, tzv. REIT (FCPT). Zisk na akcii za ukončený fiskální rok 2022 činil 7.46$, což je nárůst o necelých 55 % oproti roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 20.7 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží velmi stabilně dlouhodobý průměr, který se pohybuje kolem 21.7 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 byla 14 %, což je lehce pod jejich dlouhodobým průměrem, který se pohybuje na hodnotě 16.2 %.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika