Skip to content Skip to footer

Domino’s Pizza Inc. (DPZ)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Domino’s Pizza se zabývá správou sítě pizzerií vlastněných společností a franšízových pizzerií. Firma působí ve třech segmentech: Prodejny v USA, Dodavatelský řetězec a Mezinárodní franšízy. Segment U.S. Stores zahrnuje činnosti týkající se všech franšízových a společností vlastněných prodejen na území Spojených států. Segment prodejen v USA se skládá z více než 6 185 franšízových prodejen a provozuje také síť přibližně 375 prodejen vlastněných společností. Segment dodavatelského řetězce zahrnuje především distribuci potravin, vybavení a zásob do prodejen z center dodavatelského řetězce společnosti ve Spojených státech a Kanadě. Segment Mezinárodní franšízy zahrnuje především činnosti související s franšízovou činností společnosti na zahraničních trzích. Společnost provozuje v rámci svých prodejen dva odlišné modely služeb, které zahrnují rozvoz a donášku. Domino’s Pizza sídlí v Ann Arbor ve státě Michigan.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 13.07.2004
Odvětví: Restaurants Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 13 500 Burza: NYSE
CEO: Richard Allison Ticker: DPZ
Založeno: 1960 Rating S&P: – – –
Země: USA Rating Moody’s: Ba3
30 Frank Lloyd Wright Drive                  Portfolio GP: ANO
Ann Arbor, MI, 48105                  Web: dominos.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti velmi solidně od roku 2013 rostou a za ukončený fiskální rok 2021 činily 4.4 miliardy dolarů, což je nárůst o 6 % oproti předchozímu roku 2020.

Zisk na akcii

Za výkyv zisku na akcii v roce 2003 může největší akvizice 82 franšízových obchodů ve Phoenixu. V roce 2021 společnost vygenerovala 13.54$ na akcii, což je o více než 8.5 % více, než v roce 2020.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 38.74 %. Na grafu je patrné, že společnost dokázala od roku 2018 své marže navýšit a překonat tak svůj dlouhodobý průměr, který se pohybuje kolem 28.43 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2021 byla 72 %, což je velmi vysoké číslo a Domino’s dokáže svými investicemi vydělat opravdu velké množství peněz. Dlouhodobý průměr ve sledovaném období je kolem 83 %.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika