Skip to content Skip to footer

D.R. Horton Inc. (DHI)

PROFIL SPOLEČNOSTI

D.R.Horton se zabývá výstavbou a prodejem rodinných a obytných domů, působící ve 32 státech USA. Poskytuje také služby hypotečního financování a pojištění vlastnického práva, služby v oblasti zkoumání a uzavírání smluv a vlastní a provozuje aktiva související s energetikou. Mezi její segmenty patří Výstavba domů, Forestar, Finanční služby, Pronájem a Ostatní. Společnost sídlí v Arlingtonu v Texasu.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 05.06.1992
Odvětví: Residential Construction Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 13 237 Burza: NYSE
CEO: David Auld Ticker: DHI
Založeno: 1978 Rating S&P: BBB
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
1341 Horton Circle                  Portfolio GP: NE
Arlington, TX, 76011                  Web: drhorton.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti mají od roku 2011 po finanční krizi stabilní rostoucí trend, který za poslední 2 roky výrazně zrychlil. V roce 2022 dosáhla společnost tržeb 33.48 miliardy dolarů, což je nárůst o 20.50 % oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný trend jako tržby, kde také došlo od roku 2011 ke stabilnímu růstu, který v posledních dvou letech velmi zrychlil. V roce 2022 byl zisk na akcii 16.22$ a zde se jedná dokonce o nárůst 40 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 31.37 %. Na grafu je patrné, že se hrubé marže společnosti pohybují kolem 20 % už od roku 1991 a když přišlo navýšení těchto marží, tak pak následoval pokles.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla 27 % a i zde je vidět zotavení po krizi a stabilní růst od roku 2011. Hodnota nad 20 % je brána jako velmi finančně zdravá společnost a to D.R.Horton zatím splňuje.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti v čase rostou, to je pozitivní a dlouhodobý dluh se nijak závratně nezvyšuje. Aktiva společnosti činila v roce 2022 přes 30 miliard dolarů, oproti dluhu, který dosáhl něco málo přes 6 miliard dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly 150 milionů dolarů, což je o necelých 45 % méně, než v předchozím roce.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika