Skip to content Skip to footer

Best Buy Inc. (BBY)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Best Buy se zabývá poskytováním produktů a služeb v oblasti spotřební techniky. Firma nabízí svým zákazníkům řadu zboží a služeb, včetně počítačů a mobilních telefonů, spotřební elektroniky, spotřebičů a dalších produktů. Mezi její služby patří konzultace, dodávky, design, služby související se zdravím, instalace, členství, opravy, nastavení, technická podpora a služby související se zárukou. Podnikatelské segmenty firmy jsou tuzemský a mezinárodní. Domácí segment zahrnuje činnost ve všech státech, okresech a teritoriích Spojených států amerických pod různými značkami, včetně Best Buy, Best Buy Business, Current Health, Best Buy Health, CST, Geek Squad, GreatCall, Lively, Magnolia a Pacific Kitchen and Home a doménovými jmény bestbuy.com a greatcall.com. Segment International zahrnuje veškeré operace v Kanadě pod značkami Best Buy, Best Buy Express, Best Buy Mobile a Geek Squad a doménovým jménem bestbuy.ca. Společnost sídlí v Richfieldu ve státě Minnesota.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 20.07.1987
Odvětví: Specialty Retail Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 76 125 Burza: NYSE
CEO: Ms. Corrie Barry Ticker: BBY
Založeno: 1966 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: A3
7601 Penn Avenue South                  Portfolio GP: NE
Richfield, MN, 55423                  Web: bestbuy.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby stabilně rostly až do roku 2012. V dubnu 2013 společnost opustila trh ve Velké Británii a Číně a to mělo za následek ponížení tržeb. Od roku 2017, ale už zase pravidelně své tržby navyšují. V ukončeném fiskálním roce 2022 vydělali $51.76B, což je nárůst o 9.50 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii měl stejný průběh a opuštění zahraničního trhu mělo za následek ztrátu v letech 2012 a 2013. V roce 2022 ale už společnost vykázala 9.84$ na akcii, což byl nárůst oproti předchozímu roku 2021 necelých 44 %.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 22.49 %, což je dle grafu jejich dlouhodobý průměr, který se pohybuje od 22 do 25 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 byla 44 %. Dle grafu je patrné, že to byl výjimečný rok, protože v průměru se návratnost pohybuje od 20 do 35 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti měly od roku 2010 do 2019 klesající trend, ale v roce 2020 došlo pravděpodobně k otočení a v roce 2022 měla společnost aktiva v hodnotě 17.5 miliardy dolarů. Oproti tomu dlouhodobé závazky se nijak výrazně nenavyšují a jsou za rok 2022 nízkých 3.2 miliardy dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly zhruba 750 milionů dolarů a na grafu je patrné, že jsou v posledních pár letech velmi stabilní.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika