Skip to content Skip to footer

Walt Disney Company (DIS)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost Walt Disney je diverzifikovaná mezinárodní zábavní a mediální společnost. Firma působí ve čtyřech obchodních segmentech rozdělené do dvou hlavních oblastí: mediální sítě, parky, zážitky a produkty, studiová zábava a přímý prodej spotřebitelům (DTC) a mezinárodní prodej. Segment mediálních sítí zahrnuje kabelové a vysílací televizní sítě, televizní produkci a distribuci, domácí televizní stanice a rozhlasové sítě a stanice. Do segmentu parků a zážitků patří zábavní parky, letoviska, Disney Cruise Line a Disney Vacation Club. Provoz zábavního studia zahrnuje výrobu a distribuci filmů, vývoj, výrobu a licencování živých zábavních akcí a výrobu a distribuci hudby. Podniky DTC zahrnují předplatitelské služby, které poskytují videostreaming všeobecných zábavních, rodinných a sportovních programů. Mezinárodní kanály firmy produkují místní programy nebo získávají práva od svých domácích studií a od třetích stran. Společnost sídlí v Burbanku v Kalifornii.

Sektor: Communication Services IPO: 12.11.1957
Odvětví: Entertainment Dividenda: Ne
Zaměstnanci: 188 100 Burza: NYSE
CEO: Robert Iger Ticker: DIS
Založeno: 1923 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: A2
500 South Buena Vista Street                  Portfolio GP: NE
Burbank, CA, 91521                  Web: thewaltdisneycompany.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

I přes veškeré nástrahy je společnost schopna si držet růst tržeb, které v roce 2022 dosáhly téměř $83B, což je nárůst o více jak 20 % oproti předešlému roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii se pomalu vzpamatovává ze ztráty, kterou utrpěl v roce 2020. V ukončeném fiskálním roce 2022 byl zisk na akcii 1.72$. Společnost Disney tak začíná od začátku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 34 %, což je nad dlouhodobým průměrem společnosti, který se pohybuje lehce přes 29 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 se lehce zvýšila na necelé 4 % z předešlých 2 % v letech 2020 a 2021. I zde je potřeba počkat na rozjezd po období, která měla na chod společnosti velmi zásadní vliv.

Aktiva vs. Pasiva

Celková aktiva společnosti výrazně rostou a v roce 2022 činila 203.63 miliardy dolarů. Oproti tomu dlouhodobý dluh také zaznamenal od roku 2019 výrazný narůst, způsobený hlavně vydáním nových dluhopisů, aby tak společnost získala potřebný kapitál. Dlouhodobý dluh činil v roce 2022 zhruba 48.54 miliardy dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku se za rok 2022 vyšplhaly až na necelých 5 miliard dolarů, což představuje nejvyšší náklady společnosti za posledních 30 let.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika