Skip to content Skip to footer

Scotts Miracle-Gro Company (SMG)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost Scotts Miracle-Gro se zabývá výrobou, marketingem a prodejem výrobků pro péči o trávník, zahradu a hydroponické zahradnictví. Firma působí ve třech segmentech: U.S. Consumer, Hawthorne a Other. Segment U.S. Consumer se skládá ze spotřebitelského podnikání v oblasti trávníků a zahrad ve Spojených státech. Segment Hawthorne se skládá z podnikání v oblasti zahradnictví a hydroponického zahradnictví. Segment Other se skládá ze spotřebitelských obchodů s trávníky a zahradami na mezinárodní úrovni a z prodeje výrobků komerčním zahradnictvím, pěstitelům a dalším profesionálním zákazníkům. Spotřebitelské značky firmy pro trávníky a zahrady zahrnují výrobky Scotts a Turf Builder pro trávníky a travní osivo, půdu, rostlinné krmivo a insekticidy Miracle-Gro, rostlinné krmivo LiquaFeed a výrobky Osmocote1 pro zahradní a krajinářské práce a značkové výrobky Ortho, Home Defense a Tomcat pro hubení hmyzu a plevele. Společnost sídlí v Marysville ve státě Ohio.

Sektor: Basic Materials IPO: 29.12.1995
Odvětví: Agricultural Inputs Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 6 100 Burza: NYSE
CEO: James Hagedorn Ticker: SMG
Založeno: 1868 Rating S&P: BB-
Země: USA Rating Moody’s: Ba2
14111 Scottslawn Road                  Portfolio GP: ANO
Marysville, OH, 43041                  Web: scottsmiraclegro.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti do roku 2010 stabilně rostly, v roce 2011 došlo ke zpomalení a vedení začalo pracovat na budoucím rozvoji společnosti. Od roku 2019 došlo opět k růstu, který se zastavil v roce 2022, kde tržby klesly zhruba o 20 % na 3.92 miliardy dolarů, oproti předchozímu roku. Na vině jsou rostoucí ceny komodit a pokles zájmu o jejich o produkty.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má v dlouhodobém pohledu rostoucí trend, i když je na grafu patrné, že si společnost prochází cykly, kdy se zisk dostává do červených čísel. Stejně tak se stalo v roce 2022, kdy společnost skončila 12.23$ v mínusu.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 22 %. Na grafu je patrné, že je to z dlouhodobého pohledu nejnižší návratnost za posledních 28 let. Na druhou stranu 22 % není vůbec špatné číslo a uvidíme, jak se toto číslo bude měnit po stabilizaci cen komodit.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 skončila v záporu a to -13 %. Jak už jsme viděli na datech výše, rok 2022 nebyl pro společnost vůbec podařený. V dlouhodobém horizontu se návratnost pohybuje od 15 do 20 %.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika