Skip to content Skip to footer

The Sherwin-Williams Company (SHW)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Sherwin-Williams se zabývá výrobou a obchodem s barvami a nátěrovými hmotami. Segment firmy Americas Group prodává řadu architektonických barev, nátěrů a souvisejících výrobků prostřednictvím prodejců, domácích center, distributorů, železářství a dalších maloobchodníků v celé Latinské Americe. Segment Consumer Brands Group dodává portfolio značkových a privátních architektonických barev, mořidel, laků, průmyslových výrobků, výrobků pro povrchovou úpravu dřeva, konzervačních prostředků na dřevo, aplikátorů, inhibitorů koroze, aerosolů, tmelů a lepidel maloobchodníkům a distributorům v celé Severní Americe a také v Číně a Evropě. Segment Performance Coatings Group vyvíjí a prodává průmyslové nátěrové hmoty pro povrchovou úpravu dřeva a všeobecné průmyslové (kovové a plastové) aplikace, nátěry pro automobilový průmysl, ochranné a lodní nátěry, nátěry na svitky, nátěry na obaly a pryskyřice a barviva na bázi výkonných látek. Společnost sídlí v Clevelandu ve státě Ohio.

Sektor: Basic Materials IPO: 11.02.1964
Odvětví: Specialty Chemicals Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 61 000 Burza: NYSE
CEO: John G. Morikis Ticker: SHW
Založeno: 1866 Rating S&P: BBB
Země: USA Rating Moody’s: Baa2
101 West Prospect Avenue                  Portfolio GP: NE
Cleveland, OH, 44115-1075                  Web: sherwin-williams.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti pravidelně a stabilně rostou až na menší zaváhání během hlavních nejznámějších krizí, ale nic zásadního. V roce 2021 činily tržby 19.9 miliardy dolarů, což je nárůst o 8.6 % oproti předchozímu roku 2020.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má velmi podobný průběh jako tržby. Za výkyvy v posledních letech mohou akvizice několika společností. Zisk na akcii v roce 2021 dosáhl hodnoty 7.10$, což je pokles o zhruba 5 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 42.8 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží dlouhodobě velmi stabilní marže, jejichž dlouhodobý průměr se pohybuje kolem 44.5 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2021 byla 17.83 %. Na grafu je znatelný pokles v roce 2017 díky zmíněným akvizicím, které se musí pomalu začlenit a začít vydělávat. Průměrná návratnost ve sledovaném období je 24.7 %.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika