Skip to content Skip to footer

Lowe’s Companies, Inc. (LOW)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Lowe’s se zabývá maloobchodním prodejem výrobků pro domácí kutily. Firma provozuje obchody s domácími potřebami a železářstvím, kde nabízí řadu výrobků pro údržbu, opravy, přestavbu a výzdobu jako jsou spotřebiče, sezónní a venkovní bydlení, trávník a zahrada, dřevo, kuchyně a koupelny, nářadí, barvy, truhlářské výrobky, železářské zboží, podlahy, instalatérské práce, stavební materiály, dekorace, osvětlení a elektroinstalace. Společnost nabízí montážní služby prostřednictvím dodavatelů ve svých kategoriích výrobků: Podlahy, Kuchyně a koupelny, Truhlářské výrobky, Spotřebiče a Dřevo. Prostřednictvím svých webových stránek a mobilních aplikací poskytuje online informace o produktech, hodnocení a recenze zákazníků, online průvodce nákupem a videa s návody a další informace. Společnost sídlí v Mooresville, North Carolina.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 19.12.1979
Odvětví: Home – Retail Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 340 000 Burza: NYSE
CEO: Marvin Ellison Ticker: LOW
Založeno: 1921 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
1000 Lowe’s Boulevard                  Portfolio GP: NE
Mooresville, NC, 28117                  Web: lowes.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti mají stabilní rostoucí trend, který ale za poslední 2 roky velmi výrazně zrychlil. V roce 2022 dosáhla společnost tržeb 96.25 miliardy dolarů, což je nárůst o 7.50 % oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný trend jako tržby a i zde došlo k výraznému navýšení v posledních dvou letech. V roce 2022 byl zisk na akcii 12.07$. Zde je nárůst dokonce o 55 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 33.30 %. Na grafu je patrné, že se hrubé marže společnosti pohybují od 30 % do 35 % už od roku 2003, tedy velmi stabilně.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla necelých 49 % a od roku 2010 má zlepšující se, rostoucí trend s výjimkou let 2019 a 2020. Každopádně hodnota nad 20 % je brána jako velmi finančně zdravá společnost a to Lowe’s posledních 7 let splňuje.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti v čase rostou, to je velmi pozitivní. Oproti tomu dlouhodobý dluh také roste, ale ne takovým tempem jako aktiva. Za výraznější nárůst dluhu v posledních 3 let, mohou nové vydané 3leté, 10tileté a 30tileté dluhopisy.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly 1.85 miliardy dolarů, což je o necelé 3.50 % více, než v předchozím roce.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika