Skip to content Skip to footer

Home Depot Inc. (HD)

PROFIL SPOLEČNOSTI

The Home Depot se zabývá prodejem stavebních materiálů a výrobků pro domácí kutily. Firma nabízí svým zákazníkům sortiment stavebních materiálů, výrobků pro domácí kutily, výrobků pro trávníky a zahrady, výrobků pro dekoraci a výrobků pro údržbu, opravy a provoz zařízení a poskytuje řadu služeb, včetně instalačních služeb pro domácí kutily a pronájmu nářadí a zařízení. Firma obsluhuje dvě hlavní skupiny zákazníků: zákazníky z řad kutilů a profesionální zákazníky. Mezi kutily patří majitelé domů, kteří nakupují výrobky a realizují vlastní projekty a instalace. Profesionálové jsou především profesionální renovátoři/rekonstruktéři, generální dodavatelé, řemeslníci, správci nemovitostí, dodavatelé stavebních služeb a speciální řemeslníci, jako jsou elektrikáři, instalatéři a malíři. Společnost sídlí v Atlantě ve státě Georgia.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 19.04.1984
Odvětví: Home – Retail Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 490 600 Burza: NYSE
CEO: Graig Menear Ticker: HD
Založeno: 1978 Rating S&P: A
Země: USA Rating Moody’s: A2
2455 Paces Ferry Road                  Portfolio GP: ANO
Atlanta, GA, 30339                  Web: homedepot.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby stabilně rostly až do konce roku 2007, kdy během finanční krize přišly poklesy. Od roku 2010 už je ale zase vše pořádku a tržby opět stabilně rostou zhruba 8% tempem. V ukončeném fiskálním roce 2022 společnost vydělala 151 miliardy dolarů, což je nárůst o 14.5 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má velmi podobný vývoj jako tržby, akorát jeho růst je mnohem rychlejší a to v průměru o 20 % ročně. V ukončeném fiskálním roce 2022 byl zisk na akcii 15.53$, což je nárůst o 30 % oproti předešlému roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 34 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží zvýšené marže od roku 2005, kdy dlouhodobý průměr se pohybuje na necelých 32 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 byla více než 53 %. Na grafu můžeme vidět oživení po poklesech v letech 2020 a 2021 a pokud se podíváme na dlouhodobý průměr, tak ten se pohybuje kolem 30.5 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti v roce 2022 činila 72 miliard dolarů. Nárůst aktiv v roce 2021 zapříčinila úspěšná akvizice společnosti HD Supply Holdings Inc., která přinesla do společnosti Home Depot produkty pro údržbu, opravy a provoz na trzích pro vícegenerační domy a pohostinství. Oproti tomu dlouhodobé závazky činily v roce 2022 zhruba 42 miliard dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly 2.6 miliardy dolarů a na této výši se pohybují od roku 2019, tedy pozitivní zpráva, že se nijak závratně tyto výdaje nenavyšují.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika