Skip to content Skip to footer

Estee Lauder Earnings Call_CZ

Estee Lauder Companies Inc.

Earnings Call Transcript 2024-Q2 

Operator

Dobrý den všem a vítejte u konferenčního hovoru společnosti Estée Lauder Companies za druhé čtvrtletí roku 2024. Dnešní hovor je nahráván a přenášen přes internet. Pro úvodní poznámky a představení bych ráda předala hovor senior viceprezidentce pro vztahy s investory, paní Rainey Mancini.

Laraine Mancini (executive)

Dobrý den. Dnešního hovoru se účastní Fabrizio Freda, prezident a výkonný ředitel a Tracey Travis, výkonná viceprezidentka a finanční ředitelka.

Protože řada našich dnešních poznámek obsahuje výhledová prohlášení, dovolte mi, abych vás odkázala na naši tiskovou zprávu a naše zprávy podané u Komise pro cenné papíry a burzy, kde najdete faktory, které mohou způsobit, že se skutečné výsledky budou od těchto výhledových prohlášení podstatně lišit.

Pro usnadnění diskuse o našem základním podnikání je komentář k našim finančním výsledkům a očekáváním uveden před restrukturalizací a dalšími poplatky a úpravami zveřejněnými v naší tiskové zprávě. Není-li uvedeno jinak, veškerý organický růst čistých tržeb rovněž nezahrnuje nesrovnatelné dopady akvizic, odprodejů, uzavírání značek a vliv přepočtu cizích měn. Srovnání mezi ukazateli podle GAAP a ukazateli, které nejsou v souladu s GAAP, naleznete v naší tiskové zprávě a v sekci pro investory na našich webových stránkách.

Připomínáme, že odkazy na online prodeje zahrnují prodeje, které realizujeme přímo našim spotřebitelům prostřednictvím našich stránek brand.com a prostřednictvím platforem třetích stran. Zahrnuje také odhadované prodeje našich výrobků prostřednictvím webových stránek našich maloobchodníků.

A nyní předám slovo Fabriziovi.

Fabrizio Freda (executive)

Děkuji ti, Rainey a zdravím všechny. Vážíme si toho, že jste se k nám dnes připojili. Ve druhém čtvrtletí jsme splnili náš výhled organického poklesu tržeb o 8 % a překonali jsme očekávání u upraveného zředěného zisku na akcii. Organické tržby v našem globálním cestovním maloobchodě poklesly o 28 %, přičemž trendy v maloobchodním prodeji byly lepší než organické výsledky, což odráží jak realizaci naší priority snižovat obchodní zásoby v souladu s maloobchodníky, tak úsilí různých místních úřadů o omezení nestrukturovaných tržních aktivit.

V asijském cestovním maloobchodě jsme dosáhli významného pokroku v oblasti obchodních zásob a nadále očekáváme, že do konce třetího čtvrtletí tohoto fiskálního roku dosáhneme normalizované úrovně obchodních zásob. Celý zbytek našeho globálního obchodu se organicky snížil o 3 %. Tento pokles byl způsoben především zpomalením celkového růstu prestižní krásy v pevninské Číně, ačkoli trendy našeho maloobchodního prodeje byly mnohem lepší než naše organické výsledky. Růst našich globálních maloobchodních tržeb bez cestovního maloobchodu a pevninské Číny vzrostl o střední jednociferné číslo.

Trhy v regionu EMEA dosáhly středně vysokého jednociferného růstu maloobchodních tržeb, v Asii a Tichomoří, s výjimkou pevninské Číny, vzrostly dvouciferně, stejně jako v Latinské Americe, což ukazuje silné základy žádanosti značky a úspěch našich iniciativ zaměřených na zapojení spotřebitelů. Povzbudivé je, že jsme v prvním pololetí dosáhli pokroku v několika strategických prioritách. Kromě snižování zásob v cestovním ruchu – v obchodě s cestovním ruchem v Asii jsme zlepšili provozní kapitál, realizovali vyšší úroveň strategické cenotvorby a disciplinovaně řídili výdaje.

Pro celý rok revidujeme náš výhled, neboť jsme zpřísnili rozpětí růstu organických tržeb, především kvůli zohlednění makroekonomických rizik a volatility v některých oblastech světa a aktualizovali jsme upravený zředěný zisk na akcii o očekávanou vyšší daňovou sazbu. V tomto revidovaném výhledu jsme zachovali náš předchozí výhled celoroční provozní ziskovosti.

Pohledem do budoucna se nacházíme v inflexním bodě. Zaprvé jsme připraveni vrátit organický růst tržeb celé společnosti ve třetím čtvrtletí a očekáváme, že ve čtvrtém čtvrtletí se organický růst tržeb postupně zrychlí. Za druhé, jsme připraveni na vyšší ziskovost ve druhé polovině tohoto fiskálního roku ve srovnání s první polovinou. Zatřetí se připravujeme na významné urychlení obnovy naší ziskovosti ve fiskálním roce 2025 a 2026.

Od začátku listopadu, kdy jsme s vámi hovořili, se naše týmy aktivně podílejí na realizaci plánu na obnovu zisku. Přitom jsme identifikovali další příležitosti ke zvýšení ziskovosti a zároveň jsme vytvořili více zdrojů, které budou investovány do oblastí zaměřených na spotřebitele s cílem podpořit dlouhodobý růst. V důsledku toho rozšiřujeme Plán na obnovu zisku o program restrukturalizace.

Ačkoli se jedná o obtížné rozhodnutí, věříme, že tento nyní rozsáhlejší plán zajistí společnosti lepší pozici pro obnovení silnější a udržitelnější ziskovosti a zároveň podpoří zrychlení růstu prodeje a zvýšení agility a rychlosti uvádění na trh.

Pro spotřebitele očekáváme rychlejší produktové a obchodní inovace, podpořené strategickým budováním distribuce prime building a pokrokem v uvádění na trh, kde je jádrem digitální vedení. Kromě toho hodláme zvýšit rychlost a agilitu naší organizace, což umožní rychlejší a lokalizovanější rozhodování, abychom mohli lépe vytvářet a reagovat na spotřebitelské trendy.

Očekává se, že plán na obnovu zisku nyní přinese dodatečný provozní zisk ve výši 1,1 až 1,4 miliardy dolarů, což představuje nárůst z původních 800 až 1 miliardy dolarů. Z hlediska načasování se předpokládá, že tento přírůstkový zisk bude realizován ve fiskálním roce 2025 a 26, z toho více než polovina ve fiskálním roce 2025. Jsme přesvědčeni, že plán obnovy zisku posílí naši strategii většího růstu, což naší společnosti umožní plněji využít slibné příležitosti k dlouhodobému růstu a zůstat lídrem v oblasti globální prestižní krásy, a posilujeme náš závazek tento rozsáhlejší plán dokonale realizovat, jsme najali globální poradenskou firmu Alvarez & Marsal. Ta nám bude poskytovat strategické poradenské služby a bude s námi spolupracovat na našem restrukturalizačním programu v rámci Plánu obnovy zisku, který má podpořit realizaci udržitelné obnovy ziskovosti.

Pro druhou polovinu fiskálního roku máme připraveny strategické iniciativy a zajímavé inovace, které budeme prosazovat v Severní Americe, urychlíme růst v pevninské Číně a podpoříme dynamiku na trzích, kterým se daří na rozvinutých i rozvíjejících se trzích v regionu EMEA, Latinské Ameriky a Asie a Tichomoří.

Začneme značkou Clinique. Značka bude zdvojnásobovat své autentické dědictví značky dermatologů, které trvá již více než 55 let, prohlubovat svůj vztah s vědeckou komunitou, posilovat svá derma sdělení a zapojovat nové spotřebitele. Nejprve Clinique zintenzivní svou derma edukaci v komunikaci se spotřebiteli, včetně sociálních médií, brand.com a v obchodech s novými partnerstvími s dermatology a komunikací o složkách. Společnost Clinique také oznámila založení nového dermatologického centra Mount Sinai-Clinique Healthy Skin Center. Očekává se, že výzkum centra přinese průlomový pokrok ve studiu alergické kůže a podráženosti. Příští měsíc se společnost Clinique vrátí na výroční zasedání Americké akademie dermatologů, aby představila své vědecké poznatky a složení na úrovni dermy a také svůj jedinečný příslib oční bezpečnosti. To vše je spojeno s pokračujícími inovacemi produktů Clinique testovaných na alergie a 100% bez parfemace, o čemž svědčí nové relevantní výsledky Clinique po procedurách na výkonných produktech, včetně krému Smart Clinical Repair, liftingového krému na obličej a krk.

Přejděme ke značce Estée Lauder. Ta je již více než 15 let průkopníkem ve výzkumu dlouhověkosti a zvrácení věku, který je s luxusní franšízou Re-Nutriv hranicí biologie pleti. V srpnu loňského roku jsem s vámi hovořila o tom, že Re-Nutriv by měl rozšířit své úspěšné sérum Ultimate Diamond Transformative Brilliant o přesvědčivé inovace. Franšízový průlomový jemný krém se špičkovou patentovanou technologií SIRTIVITY-LP pro viditelný zvrat věku nyní uvádíme na trh po celém světě.

A v oblasti make-upu je Companion Serum Cream Foundation zesílená franšízová věda o dlouhověkosti pleti napříč kategoriemi. Jsme povzbuzeni celosvětovou přitažlivostí této inovace od Číny přes Japonsko až po USA. Ačkoli je franšíza na začátku, přijímá nové spotřebitele v přesvědčivém tempu a my se těšíme na vše, co Re-Nutriv čeká, až budou pokračovat akce na uvedení na trh po celém světě.

Značka navíc spolupracuje se Stanfordským centrem dlouhověkosti jako inaugurační sponzor nového estetického a kulturního programu.

Kromě výrazné inovace Re-Nutriv jsme ve třetím čtvrtletí zaznamenali další výrazné uvedení na trh napříč značkami v čele s M.A.C a Tom Ford. Nová hedvábně matná rtěnka Maxima Silky modernizuje ikonu M.A.C díky novému hedvábně matnému povrchu, účinkům na rty a vylepšenému balení. Pro značku Tom Ford je rtěnka Oud Minérale předurčena k tomu, aby pokračovala ve vítězné sérii inovací značky Cafe Rose z prvního pololetí.

Očekáváme, že ve druhém pololetí tato iniciativa, uvedení nového produktu na trh, naváže na silnou dynamiku několika značek. Ve druhém čtvrtletí skutečně dosáhly skvělých výsledků mimo jiné značky The Ordinary, La Mer a Le Labo. Značka The Ordinary dosáhla v prvním pololetí vynikajícího výsledku, když ve čtvrtletí opět zaznamenala dvouciferný organický růst prodeje. Její nové sérum Soothing & Barrier Support, které bylo uvedeno na trh během prvního čtvrtletí, je nejúspěšnějším produktem značky v historii a již nyní patří mezi 10 nejlépe hodnocených produktů v kategorii prestižních sér v USA. The Ordinary i nadále vyniká v oblasti specialty-multi na celém světě a díky poutavému živému vysílání a obsahu tvůrců realizuje také velmi slibný nástup nového TikTok Shopu ve Spojených státech.

La Mer dále přispěla k našim silným základům v oblasti péče o pleť. Luxusní a vysoce kvalitní výrobky této značky, od ikonického krému de La Mer až po nové liftingové pevné sérum, se spolu s výjimečnými službami ukázaly jako velmi žádané náročnými spotřebiteli po celém světě. V pevninské Číně zaznamenala značka La Mer dvouciferný růst v maloobchodním prodeji a dosáhla tak výrazného nárůstu podílu v oblasti prestižní péče o pleť.

Našim luxusním a řemeslným vůním se také dařilo poměrně dobře. Značka Le Labo vedla v trendech značky Burberry, Jo Malone London, Tom Ford, KILIAN PARIS a Eau de Parfum Frédéric Malle, každá z nich organicky rostla, což podpořilo dvouciferný organický růst prodeje v Asii a Tichomoří a zisky v Americe.

V druhém pololetí očekáváme návrat k organickému růstu prodejů v pevninské Číně, který bude podpořen bohatou nabídkou inovací pro větší příspěvek nových produktů k prodejům ve druhém pololetí než v prvním pololetí. A investujeme do zajímavých iniciativ pro uvádění výrobků na trh v kamenných prodejnách i na internetu.

Do třetího čtvrtletí v pevninské Číně jsme vstoupili s dynamikou v kamenných obchodech, protože jsme ve druhém čtvrtletí rozšířili podíl prestižní kosmetiky v kamenných obchodech, a to díky silnému dvoucifernému růstu maloobchodních tržeb v obchodních domech, specializovaných obchodech a samostatně stojících obchodech.

Podtrženo sečteno, ačkoli byl tento segment pod tlakem zejména v souvislosti s celkovým oslabením v oblasti prestižní kosmetiky a celosvětovým nákupním festivalem 11.11, naše značky dosáhly silného vítězství a organicky vzrostly [ trojnásobným ] číslem, čímž částečně kompenzovaly nižší tržby z této akce. Značka Estée Lauder se v rámci vítězství umístila na prvním místě v oblasti prestižní krásy a rovněž se umístila na prvním místě v oblasti živého vysílání v obchodech.

Pro fiskální rok se nadále zaměřujeme na návrat k organickému růstu tržeb v Severní Americe a povzbuzuje nás nízký jednociferný růst dosažený v prvním pololetí. Ačkoli byl make-up ve druhém čtvrtletí pod tlakem kvůli kadenci uvádění hlavních nových produktů na trh, jsme velmi nadšeni inovacemi, které přicházejí na trh ve druhém pololetí, počínaje hedvábně matnou rtěnkou M-A-C Maxima, kterou jsme uvedli na trh minulý týden.

V Severní Americe navíc již druhé čtvrtletí po sobě rostla oblast péče o pleť, a to díky značkám The Ordinary a Estée Lauder. Naše luxusní a řemeslné vůně zaznamenaly ve čtvrtletí dvouciferný nárůst, protože se osvědčují naše strategické iniciativy od rozšířeného dosahu na spotřebitele se značkou KILIAN PARIS až po silné zapojení na TikToku značky Jo Malone London.

Závěrem lze říci, že se nacházíme v inflexním bodě, jsme připraveni vrátit se k organickému růstu tržeb ve druhém pololetí a dosáhli jsme sekvenčně vyšší ziskovosti než v prvním pololetí, stejně jako expanze oproti stavu před rokem. Vzhledem k počátečnímu pokroku, kterého jsme dosáhli v rámci našeho plánu na obnovu zisku, jakož i nového restrukturalizačního programu, máme dobrou pozici pro dosažení vyšší ziskovosti ve fiskálním roce 2025 a 26. A máme dobrou pozici pro investice do oblastí zaměřených na spotřebitele, abychom využili zajímavé příležitosti k růstu v oblasti globální prestižní krásy.

Rad bych vyjádřil poděkování našim vedoucím pracovníkům a jejich úžasným týmům za tvrdou práci a nasazení, které nás dovedly k tomuto zlomovému bodu obnovené trajektorie růstu tržeb a zisku.

Předám nyní slovo Tracey.

Tracey Travis (executive)

Děkuji ti, Fabrizio a zdravím všechny. Začnu přehledem našich finančních výsledků za druhé čtvrtletí, následovat bude výhled na třetí čtvrtletí a celý rok. Poskytnu také podrobnosti o našem rozšířeném plánu obnovy zisku.

Jak již Fabrizio zmínil, náš pokles organických čistých tržeb ve druhém čtvrtletí o 8 % splnil naše očekávání. Navíc díky přísnějšímu řízení nákladů a navzdory tomu, že jsme zaznamenali vyšší daňovou sazbu v důsledku změny geografického složení našich obchodů, náš zisk na akcii ve výši 0,88 USD překonal náš původní výhled na toto čtvrtletí.

Z geografického hlediska došlo k poklesu organických čistých tržeb v našem regionu Evropa, Blízký východ a Afrika o 14 %, což lze přičíst zejména přetrvávajícím problémům v našem asijském cestovním maloobchodě. Dopad narušení obchodu v Izraeli a dalších částech Blízkého východu se podílel na 2% snížení celkového růstu čistých tržeb v tomto regionu. Na trzích a v regionu byly výsledky smíšené, což vedlo k celkovému stabilnímu růstu na všech trzích.

Čistý prodej ekologických produktů v našem asijsko-pacifickém regionu klesl o 7 %, což odráží přetrvávající problémy v pevninské Číně. Zatímco naše výsledky na Douyin se více než zdvojnásobily, naše celkové online tržby poklesly v důsledku slabších než očekávaných výsledků na Tmall během akce 11.11. Celkové výsledky online prodeje více než vyrovnaly nárůst prodeje v kamenných prodejnách, který je veden dvouciferným růstem v našich samostatně stojících prodejnách.

V ostatních regionech jsme zaznamenali silný organický růst čistých tržeb v čele s dvouciferným růstem v Hongkongu a Koreji a také vysokým jednociferným růstem v Japonsku. Naše značky luxusních vůní Le Labo, Jo Malone London a Tom Ford dosáhly v regionu dvouciferného růstu prodeje vůní, který byl podpořen jak účinnými komerčními akcemi, tak i atraktivní nabídkou produktů na dovolenou.

Čistý prodej ekologických produktů v Severní a Jižní Americe poklesl o 1 %, což bylo způsobeno přínosem z předchozího roku v důsledku změn v loňském roce provedených ve věrnostním programu M-A-C pro zpětný odběr v Severní Americe. Bez zahrnutí této výhody byly čisté tržby v Severní Americe relativně stabilní, což odráželo růst ve specializovaných-multi a našich samostatných prodejnách a bylo kompenzováno měkčími zkušenostmi s výkonem v obchodních domech a online.

V Latinské Americe vzrostly organické čisté tržby dvouciferným tempem, což odráží pokračující růst na téměř všech trzích a silnou výkonnost během svátků a klíčových nákupních okamžiků. Z pohledu kategorií klesly organické čisté tržby v oblasti péče o pleť o 10 % a v oblasti make-upu o 8 %. V oblasti péče o pleť se na poklesu podílely především přetrvávající problémy v asijském cestovním maloobchodě v pevninské Číně. Organické čisté tržby značek The Ordinary a La Mer rostly ve všech zeměpisných regionech. Značka The Ordinary zaznamenala dvouciferný růst v oblasti speciality-multi, včetně pokračující expanze, a nadále se zaměřovala na vzdělávání pro svůj obsah s cílem podpořit úspěšné aktivace v sociálních médiích.

Čisté tržby společnosti La Mer se zvýšily jak na internetu, tak v kamenných obchodech, a to díky poutavým sociálním médiím a svátečním produktovým akcím. U značky Makeup se k přetrvávajícím problémům v asijském cestovním maloobchodě přidal i přínos značky M-A-C z předchozího roku, o kterém jsem se již zmínila.

Čisté tržby v oblasti péče o vlasy klesly o 6 % a v oblasti parfémů se nezměnily. Čisté tržby společnosti Le Labo vzrostly dvouciferným tempem, k čemuž přispělo jak cílené rozšíření spotřebitelského dosahu, tak prodeje ve stejných prodejnách. Étos značky a služby s vysokou mírou kontaktu trvale přitahují nové i věrné spotřebitele, což dokládá dvouciferný nárůst čistých tržeb v našich samostatných prodejnách i dobré výsledky během svátků a klíčových nákupních okamžicích.

U značky Jo Malone London byly výsledky sváteční kolekce silné a čisté tržby se zvýšily téměř ve všech distribučních kanálech. Tento růst byl kompenzován poklesem u značky Estée Lauder v důsledku načasování svátečních dodávek ve srovnání s loňským rokem. Naše hrubá marže se oproti loňskému roku snížila o 60 bazických bodů. Pozitivní vliv mixu značek a čistých strategických cenových opatření byl více než kompenzován vyššími náklady v důsledku reklamních předmětů a cizích měn. Provozní náklady se v poměru k tržbám zvýšily o 260 bazických bodů, což bylo způsobeno zejména snížením tržeb.

Prodejní, reklamní a propagační aktivity a inovace se společně podílely na nárůstu o 160 bazických bodů ve srovnání s loňským rokem, protože jsme podpořili růst maloobchodu a zároveň pokračovali ve snižování zásob na některých částech v asijském cestovním maloobchodě. Provozní výnosy se snížily o 25 % na 577 milionů USD a naše provozní marže se snížila na 13,5 % z 16,6 % v předchozím roce.

Naše efektivní daňová sazba za čtvrtletí činila 37,7 % oproti 24,9 % v loňském roce. Zvýšení sazby bylo způsobeno především opravou v tomto čtvrtletí, která odráží nyní odhadovanou vyšší sazbu daně z našich zahraničních operací pro fiskální rok 2024 v důsledku změny geografického složení našich zisků. Odráží se zde také nepříznivý dopad související s dříve vydanými kompenzacemi v podobě akcií.

Zředěný zisk na akcii ve výši 0,88 USD se oproti loňskému roku snížil o 43 %, včetně ředicího dopadu změny efektivní daňové sazby ve výši 0,19 USD. Vliv tohoto přerušení obchodní činnosti v Izraeli a dalších částech Blízkého východu zředil zisk na akcii ve čtvrtletí o 0,02 USD. Akvizice značky Tom Ford měla neutrální vliv na zisk na akcii, protože úrokové náklady související s naším dluhovým financováním byly kompenzovány kombinovanými přínosy, které jsme jako poskytovatel licence na tuto značku získali z letošních příjmů z licenčních poplatků a úspor z toho, že jsme již nemuseli platit licenční poplatky.

V průběhu čtvrtletí jsme dosáhli čistého peněžního toku z provozní činnosti ve výši 937 milionů USD oproti 751 milionům USD v loňském roce. Nárůst oproti loňskému roku odráží nižší pracovní kapitál, který je částečně kompenzován poklesem čistého zisku. Příznivý vývoj pracovního kapitálu byl do značné míry způsoben opatřeními, která jsme přijali za účelem snížení zásob, především hotových výrobků a polotovarů, což vedlo k výraznému zlepšení našich dnů k prodeji. Do kapitálových výdajů jsme investovali 527 milionů dolarů a prostřednictvím dividend jsme akcionářům vrátili 474 milionů dolarů v hotovosti.

Přejděme nyní k našemu výhledu na zbytek fiskálního roku 2024, který nezahrnuje dopad zbývající platby za nevypořádané akcie DECIEM, k níž má dojít v květnu 2024, a zahrnuje zvýšené zaměření společnosti Clinique na aktivní derma.

Ačkoli jsme splnili naše očekávání pro 2. čtvrtletí, snižujeme horní hranici našeho výhledu čistých organických tržeb pro fiskální rok 24, abychom zohlednili přetrvávající rizika vyplývající z vyvíjející se makroekonomické volatility a geopolitického napětí v některých oblastech světa. I přes tuto změnu výhledu tržeb zachováváme naše celoroční očekávání provozní ziskovosti.

Dále aktualizujeme náš výhled zisku na akcii především proto, abychom zohlednili zvýšení naší odhadované celoroční efektivní daňové sazby, a to především v důsledku předpokládaného geografického složení našich zisků. Očekává se, že to více než vyrovná přínosy z přepočtu cizích měn na zisk na akcii. Při použití spotových kurzů z 29. prosince ve výši 1,107 pro euro a 1,273 pro libru. 7,109 pro čínský jüan a 1,290 pro korejský won se očekává, že měnový přepočet negativně ovlivní vykázané tržby za třetí čtvrtletí a zředěný zisk na akcii za třetí čtvrtletí i za celý rok.

Očekáváme, že naše čisté organické tržby ve třetím čtvrtletí vzrostou o 3 až 5 %, protože se očekává, že naše podnikání v asijském cestovním maloobchodě i v pevninské Číně opět poroste. V asijském cestovním maloobchodě tento růst předpokládá pokračující snižování zásob u maloobchodníků a také ukončení některých obchodních problémů, které jsme zažili v loňském roce. Očekává se, že přepočet měn a potenciální rizika dalších narušení obchodu na Blízkém východě zředí vykázané čisté tržby o 1 bod.

Očekáváme, že upravený zisk na akcii za třetí čtvrtletí dosáhne 0,36 až 0,46 USD, což představuje pokles o 3 do 24 %. Přepočet měn a potenciální riziko dalšího narušení obchodu na Blízkém východě by měly zředit zisk na akcii o 0,03 USD. Očekává se, že upravený zisk na akcii v konstantní měně se bude pohybovat mezi nárůstem o 3 % až poklesem o 18 %. Za celý rok očekáváme, že vykazované a organické čisté tržby se budou pohybovat v rozmezí od poklesu o 1 % do nárůstu o 1 %.

Naše závody pracují se sníženou kapacitou, což odráží stahování výroby v souladu s našimi nižšími dodávkami a na podporu snižování úrovně zásob, a to jak vlastních, tak obchodních. To vedlo k neefektivitě v některých našich výrobních závodech a může vyvolat požadavek na uznání souvisejících výrobních nákladů jako nákladů v období, nikoliv při prodeji výrobků. Tyto potenciální náklady a odpovídající tlak na hrubou marži jsme zohlednili v našem výhledu na zbytek fiskálního roku, především ve třetím čtvrtletí.

Náš celoroční výhled provozní marže zůstává nezměněn a očekáváme, že se bude pohybovat mezi 9 % a 9,5 %, což představuje pokles oproti loňským 11,4 %, a plánujeme částečně kompenzovat dodatečný tlak na hrubou marži disciplinovaným řízením nákladů. Nyní očekáváme, že naše celoroční efektivní daňová sazba bude přibližně 35 % oproti 26,5 % v loňském roce. Toto zvýšení odráží větší mix našich očekávaných zisků ve fiskálním roce 2024 v jurisdikcích s vyšším zdaněním a také nepříznivý dopad dříve vydaných kompenzací na základě akcií.

Očekává se, že zředěný zisk na akcii se bude pohybovat v rozmezí 2,08 až 2,23 USD před započtením restrukturalizačních a dalších nákladů. Očekává se, že potenciální rizika dalšího přerušení činnosti v Izraeli a dalších částech Blízkého východu a přepočet měn zředí zisk na akcii o 0,08, resp. 0,07 USD. V přepočtu na konstantní měnu očekáváme pokles zisku na akcii o 34 až 38 %.

Vzhledem k pokroku, kterého jsme dosáhli ve strategických iniciativách v první polovině roku, očekáváme, že se ve druhé polovině roku vrátíme k organickému růstu čistých tržeb a vyšší provozní ziskovosti.

V listopadu jsme oznámili plán obnovy zisku, který má podpořit postupnou obnovu našich ziskových marží ve fiskálním roce 2025 a 2026. Dnes jsme s oznámením dvouletého restrukturalizačního programu tento plán dále rozšířili. Jak zmínil Fabrizio, zaměřujeme se na strategické využití našich silných stránek, abychom urychlili náš návrat k udržitelnějšímu a ziskovějšímu růstu a zároveň zvýšili naši aktivizaci spotřebitelů a provozní agilitu.

Restrukturalizační program je navržen tak, aby se v rámci naší organizace upravily a zefektivnily vybrané oblasti, což nás bohužel nutí učinit obtížné rozhodnutí o očekávaném čistém snížení počtu pracovních pozic v celosvětovém měřítku o 3 až 5 %. Očekává se, že restrukturalizační program bude zahájen ve třetím čtvrtletí a bude pokračovat po dobu trvání plánu na obnovu zisku. Očekáváme, že přijmeme náklady ve výši 500 až 700 milionů USD a dosáhneme ročních hrubých úspor ve výši 350 až 500 milionů USD před zdaněním. Očekává se, že část těchto úspor bude reinvestována do aktivit zaměřených na spotřebitele s cílem podpořit dlouhodobě udržitelný ziskový růst.

Nyní očekáváme, že díky všem iniciativám v rámci plánu na obnovu zisku dosáhneme přírůstku provozního zisku ve výši 1,1 až 1,4 miliardy dolarů, včetně přínosů z restrukturalizace dluhu, která byla dnes oznámena. Očekává se, že plán přinese téměř všechny očekávané přínosy do konce fiskálního roku 2026, přičemž o něco více než polovina těchto přínosů bude realizována a přispěje k provozní ziskovosti ve fiskálním roce 2025.

Na závěr vyjadřujeme upřímnou vděčnost našim týmům po celém světě, které neúnavně pracují na plnění našich priorit a na rozvoji našeho podnikání. Věříme, že díky práci, která je vykonávána na tom, abychom byli schopni vrátit se k růstu ve druhé polovině fiskálního roku a v dalších letech, a díky úspěšné realizaci našeho rozšířeného plánu obnovy zisku budeme mít lepší pozici pro návrat naší společnosti k dlouhodobě udržitelnému růstu a ziskovosti.

Tímto naše připravené poznámky končí. V tuto chvíli budeme rádi odpovídat na vaše dotazy.

Operator

První otázku nám dnes položí Dara Mohsenian z banky Morgan Stanley.

Dara Mohsenian (analyst)

Nejprve tedy jen pár otázek k objasnění programu restrukturalizace a navrácení zisku. Můžete uvést trochu podrobnější informace o strukturálních změnách v programu nad rámec snižování počtu pracovních míst? A v minulosti jste odvedli docela dobrou práci při plnění cílů úspor, takže jak uvažujete o dalších oblastech úspor, které by se mohly časem potenciálně objevit? A prosazujete něco nad rámec toho, co bylo potenciálně oznámeno?

A pak jestli budete tak velkorysý a dovolíte mi otázku týkající se Číny. Myslím, že v Číně se zjevně objevily určité strukturální změny v oblasti krásy, vnímání samotné kategorie spotřebiteli, ochota k okázalosti a tak dále, změny v [nesrozumitelné] prodeji, dopady propagace, výkonnost masových značek, došlo k dopadům na podíl značky Estée. Takže možná, Fabrizio, jen krok zpět a širší úvahy o příležitostech v Číně. Ale také konkrétně, jak se těmto změnám přizpůsobujete? Na co se v této nové čínské realitě zaměříte? To by bylo užitečné.

Tracey Travis (executive)

Takže Daro, začnu tvou otázkou týkající se plánu na obnovu zisku. V listopadu jsme se s vámi podělili o to, že naším hlavním cílem plánu je obnovit naši hrubou marži, kde jsme, jak všichni víte, ztratili poměrně velkou část marže. Takže některé ze strategií, o kterých jsme tehdy mluvili a které jsme zaváděli, se skutečně zaměřují na ziskovější mix prodejních kanálů, na to, abychom dostali pod kontrolu naše zásoby, což by mělo zlepšit naše problémy se zastaralými výrobky, a také na některé slevy, ke kterým docházelo v posledních několika letech.

Přistupujeme k některým strategickým cenovým iniciativám, které máme, mnohem podrobněji. A v té době jsme také hovořili o tom, že z hlediska výdajů zavedeme program postupného nepřímého nákupu, abychom snížili některé oblasti našich výdajů. Takže to byly některé z iniciativ, o kterých jsme mluvili a které tvořily 800 milionů až 1 miliardu dolarů v rámci tehdejšího plánu na obnovu zisku. A pak jsme samozřejmě oznámili další prvek programu v podobě restrukturalizace, kterou provádíme v Číně?

Fabrizio Freda (executive)

Ano. Co se týče otázky týkající se Číny, v první řadě jsme v posledním období zaznamenali mírný spotřebitelský sentiment, který snížil růst prodeje prestižních značek. Především však zůstáváme velmi optimističtí ohledně dlouhodobé příležitosti v Číně a pokračujeme v investicích do růstu.

Druhým bodem je, že jste se ptal na zdraví značky a na to, co se mění. Naše značky jsou opravdu, ale opravdu silné. Růst maloobchodních tržeb byl mnohem lepší než čistý růst, a protože mimořádný dvouciferný růst mnoha našich značek, zejména v oblasti luxusu, jako jsou La Mer, Tom Ford, Jo Malone, Bobbi Brown, KILIAN, Frédéric Malle a Aveda, také Le Labo, snažíme se i nadále.

Z hlediska tržního podílu je důležité, že jsme ve druhém čtvrtletí získali tržní podíl za celý fiskální rok. Přestože došlo k malému snížení tržního podílu ve 2. čtvrtletí, získali jsme tržní podíl v kategorii Péče o pleť, a to o 80 bodů, získali jsme podíl v kategorii Parfémy, získali jsme podíl v kategorii Péče o vlasy. A je zde několik důležitých našich značek, mnoho z nich jsme měli v roce 11.11 opravdu špičkové. Dalším prvkem, který podporuje sílu našeho kapitálu, je dvouciferný nárůst volně stojících prodejen, a to jak celkových, tak v pevninské Číně. A měl bych také zmínit sílu v Hongkongu, kde jsme zvýšili značný podíl na trhu, což částečně odráží úspěch u čínských spotřebitelů.

Takže kam se budeme ubírat dál, jak jsem již řekl, hodláme v Číně i nadále investovat a věříme, že tam máme skvělý tým a odhodlání pokračovat v dlouhodobém budování tržního podílu. Prvním krokem je budování naší distribuce a vítězných online kanálů, které budou pokračovat, zejména urychlení vítězství v krátkodobém horizontu. A pokračovat v budování tržního podílu v nových městech v kamenných obchodech, kde bych rád zdůraznil, že během 2. čtvrtletí jsme v Číně zvýšili podstatný podíl na trhu kamenných obchodů.

Budeme také nadále využívat našeho současného trendu, kdy maloobchodní tržby jednoznačně vedou. A budeme podporovat velmi silné prázdninové plány, které, jak víte, v Číně během různých prázdninových plánů v průběhu roku vykazují vysokou koncentraci prodejů. Jsme také přesvědčeni, že v oblasti luxusu existuje obzvláště silná příležitost mezi našimi luxusními značkami, kterým se, jak jsem již řekl, daří velmi dobře. A mám na mysli uvedení značky Estée Lauder Re-Nutriv, o kterém jsme se zmínili v připravených poznámkách, La Mer, Tom Ford, Le Labo, Bobbi Brown a mimořádné agresivní plány.

Silný inovační plán ve druhém pololetí bude mimochodem pokračovat a zrychlí se, přičemž využijeme naše nové laboratoře, novou laboratoř v Šanghaji, která je pro nás důležitou příležitostí.

A je důležité – ptal jste se, co se mění v různých dalších aspektech. Takže ve vztahu k maloobchodnímu prodeji v cestovním ruchu a v řízení celkové cenotvorby a propagace v rámci čínských spotřebitelů jsme výrazně zlepšili model nebo proces mezi čínským týmem a týmem TR při rozhodování o propagaci, cenotvorbě, privatizaci kanálů, a to funguje stále lépe.

A také o rozvoji místních značek. Zatím jsou hlavně [ v masovém měřítku ], ale zcela uznáváme, že bude docházet k neustálému rozvoji lokálních značek. A klíčová bude síla našich inovací a diferenciace našich značek. A tak budeme i nadále investovat do této diferenciace a do těchto trendů. Investice do naší místní laboratoře, která bude rozvíjet místní inovace, je součástí odpovědi na to, jak konkurovat i v tomto vyvíjejícím se prostředí.

Další velkou schopností, která zvýší flexibilitu a agilitu našeho čínského týmu při sledování poptávky, je zkrácení dodavatelského řetězce díky továrně v Asii a Tichomoří a schopnost lépe plánovat podle poptávky a pružněji na ni reagovat. Takže čistě vzato, máme v Číně silné podnikání. Máme silný podíl na trhu. A jsme odhodláni pokračovat v dlouhodobých investicích v Číně.

Operator

Další otázku pokládá Bryan Spillane z Bank of America.

Bryan Spillane (analyst)

Fabrizio a Tracey, moje otázka se týká toho, jak se budete jako organizace měřit v příštích dvou letech, tedy v období 25 až 26 let. A myslím, že se na to ptám v souvislosti s tím, že akcie dnes jasně odrážejí nárůst, že ano, pozitivní nárůst. Ale zároveň je tu spousta smíšených věcí, že? Čína, pomalejší než dříve. Ale opět, z dlouhodobého hlediska optimistické. Čeká vás spousta práce pod kapotou, správně, na realizaci restrukturalizačního programu a zlepšení marží.

Takže mě jen asi zajímá, jak uvažujete o tom, jak lineární by to zlepšení bylo. A znovu, prostě změníte způsob, jakým se budete možná měřit v nejbližší době, právě vzhledem k tomu, kolik práce musíte udělat a jak možná byla odlišná oproti podnikům běžným v posledních několika letech?

Fabrizio Freda (executive)

Ano, rozhodně. A vaše otázka mi dává příležitost podat přehled toho, o co se snažíme. Doufám, že si uvědomujete, že práce, kterou jsme vykonali v posledních několika měsících a která dnes vrcholí tím, co definujeme jako inflexní bod, je především uznáním potřeby některých důležitých změn, které se mají přizpůsobit budoucí příležitosti k řešení našich klíčových tlakových bodů vzniklých v tomto prostředí po zavedení směrnice COVID.

Rád bych tedy nejprve shrnul, co děláme, a poté, jak se měříme. Díváme se na to tak, že především řešíme potřebu změny a zabýváme se klíčovými tlakovými body. Prvním z nich je významný pokrok, kterého jsme dosáhli v oblasti maloobchodních zásob v TR Asii, které, jak jsme řekli, by měly být od dubna vyrovnány. A od toho se bude odvíjet schopnost sladit v budoucnu maloobchod a síť v tomto pro nás i pro odvětví obecně velmi důležitém kanálu. To je velký tlakový bod, který řešíme.

Druhou částí, která byla hnacím motorem marže, byla samozřejmě potřeba hrubé marže – řešení naší hrubé marže, řešení naší nákladové struktury a rightsize naší organizace. Takže rozšířený plán obnovy ziskovosti a jeho realizace, která silně pokročila, a další restrukturalizace rozhodujícím způsobem řeší naši schopnost obnovit ziskovost zrychleným tempem. A zároveň je tento plán na obnovu zisku navržen tak, abychom mohli agresivněji financovat naše budoucí růstové plány a rozvíjet správnou agilitu a rychlost uvádění produktů na trh v naší organizaci. A to budeme měřit a podle toho se také budeme poměřovat.

A tou agilitou mám na mysli agilitu, která umožňuje pohotověji a rychleji alokovat zdroje v tomto nestabilnějším světě, jako je například dodavatelský řetězec, který jsem právě zmínil v předchozí otázce, a rychlost uvádění inovací na trh, aby bylo možné lépe konkurovat místním značkám. Další důležitou součástí ziskové marže byla péče o pleť. A je zřejmé, že musíme obnovit růst péče o pleť, abychom řešili ziskovost, jak jsme již několikrát diskutovali. Chci jen upřesnit, že růst péče o pleť byl ve druhém čtvrtletí velmi silný v Americe, v regionu EMEA, v regionu APAC bez Číny.

V Číně jsme během 2. čtvrtletí nezaznamenali růst péče o pleť, ale jak jsem již řekl, velmi silně jsme zvýšili tržní podíl péče o pleť. Takže se zabýváme příležitostí v oblasti péče o pleť a inovacemi v oblasti péče o pleť, které jsme oznámili na Estée Lauder, La Mer Fresh, budoucí inovace La Mer, repositioning Clinique – vlastně využití jejího dědictví, aktivace The Ordinary a budoucnost The Ordinary v celosvětovém měřítku, to vše jsou motory, které by měly nadále růst i v dlouhodobém horizontu naší péče o pleť, nyní když jako [nesrozumitelné] maloobchodní zásoby v TR, které jsme vybudovali. Takže to je první velký tlakový bod, který jsme řešili.

Druhým byl růst Číny a zaměření na Čínu v dlouhodobém horizontu. Myslím, že jsem se tím zabýval ve své předchozí odpovědi. Třetím je urychlení našeho plánu na stabilizaci tržního podílu v USA. A to řešíme tak, že v první řadě velmi jasně útočíme na naši příležitost v oblasti aktivní dermy a díky pozici Clinique Heritage a mimořádnému úspěchu The Ordinary budeme i nadále řešit potřeby zlepšení distribučního mixu směrem k segmentu růstu spotřebitelů a segmentu prodejních kanálů. Zrychlujeme růst prodeje parfémů, což je v regionu velmi důležité.

Rád bych také připomněl, že máme dvě nejlepší značky v oblasti péče o pleť a v oblasti make-upu v regionu. A v oblasti péče o pleť máme nyní s příchodem a růstem značky The Ordinary 4 z 5 nejlepších značek péče o pleť na trhu. A The Ordinary získala jen za 2. čtvrtletí 200 bodů podílu na trhu prestižních výrobků. Takže se velmi rozhodně zabýváme budoucími příležitostmi, samozřejmě v Severní Americe.

Druhým důležitým bodem je, že chceme i nadále stavět na našich silných stránkách. A řekli jsme, že v tuto chvíli máme jasně silnou pozici v oblasti APAC ex Čína, s návratem Hongkongu, což je velmi důležité zlepšení oproti období COVID. V regionu EMEA pokračujeme v silném růstu například v oblasti péče o pleť na trzích, jako je Německo, Itálie, Španělsko a Turecko. Naše rozvíjející se trhy rostly středním dvouciferným tempem a jsme přesvědčeni, že na rozvíjejících se trzích, kde máme velmi silnou pozici v oblasti tržního podílu na každém z těch nejvýznamnějších, máme silnou příležitost pro budoucí akceleraci. Náš obchod přímo se zákazníky, naše volně stojící prodejny, rostly dvouciferným tempem, což podporuje i naši silnou pozici značky v oblasti vlastního kapitálu.

Na všech těchto trendech tedy budeme i nadále stavět a naše plány se na ně zaměřují. Jsme i nadále přesvědčeni o budoucnosti trhu s prestižní kosmetikou, protože ten zůstává velmi atraktivní. Jako čistý hráč se nadále soustředíme na tento velmi rychle rostoucí, přinejmenším v dlouhodobém horizontu, trh v oblasti spotřebního zboží.

A konečně, jak jsem již řekl, plán na obnovu zisku a restrukturalizace budou v budoucnu klíčovým nástrojem všech těchto našich strategií.

Takže ano, cítíme, že se nacházíme v inflexním bodě a že se budeme měřit podle všech těchto prvků dohromady. To znamená, že se budeme poměřovat — s tempem obnovy naší ziskovosti. Vracíme se k modelu růstu – udržitelného růstu a investujeme do našich značek do budoucna. A znovu se zaměříme na potřebné změny v naší organizaci, abychom zlepšili agilitu přidělování zdrojů a rychlost uvádění na trh.

Operator

Další otázku pokládá Olivia Tong z Raymond James.

Olivia Tong Cheang (analyst)

Chtěla bych se trochu zmínit o…nejprve jen navážu na vaše poznámky k distribuci v USA, pokud jde o stabilizaci amerického podílu. Vzhledem k tomu, že značky Clinique a The Ordinary se pohybují v základních cenových hladinách prestižních výrobků, jak uvažujete o další diverzifikaci distribuce v USA, zejména vzhledem k tomu, že podíl obchodních domů se stále snižuje?

Fabrizio Freda (executive)

Takže ne, jak víte, už na tom nějakou dobu pracujeme. A řešíme to tak, že se budeme nadále více zaměřovat na kanály s vysokým růstem. V posledním období jsme dosáhli mimořádného zlepšení ve specializovaném kanálu a na ten se budeme i nadále zaměřovat. Samozřejmě se také soustředíme na podporu našich partnerů v obchodních domech a na to – kde máme vysoký podíl na trhu a tento obchod pečlivě řídíme. A pokračujeme v akceleraci online s různými příležitostmi, které v tomto světě máme. A spotřebitelé nakupují stále více omnichannel. A tak se budeme i nadále soustředit na příležitost růstu omnichannelu, kterou jsme měli ve Spojených státech. Takže to je to, co děláme. A uvidíte, že tato strategie bude v příštích 12 měsících realizována krok za krokem v souladu s těmito příležitostmi.

Operator

Další otázku pokládá Oliver Chen z TD Cowen.

Oliver Chen (analyst)

Mnohokrát jste se zmínili o agilitě, jaké jsou vaše názory na priority, pokud jde o to, co budete dělat v této oblasti, a také o přímý kontakt se spotřebitelem a digitální a komunitní zapojení, které je, jak víte, velmi důležité, pokud jde o obsah vytvářený uživateli a ujištění se, že přijmete mnoho nových formátů? A další otázka, jak si představujete zásoby v druhé polovině, vaše zásoby jsou v mnohem lepší kondici. Ale co vám dává přesvědčení, že úroveň zásob související s maloobchodním prodejem cestovního ruchu v Asii bude zdravá, pokud jde o druhou polovinu, jen některé klíčové aspekty a větší jistotu, prosím?

Tracey Travis (executive)

Díky, Olivere. Takže začnu s úrovní zásob. Jak jsme uvedli v připravených poznámkách, dosáhli jsme významného pokroku v oblasti zásob a snížení úrovně zásob v obchodě, která byla v některých částech asijského cestovního maloobchodu vysoká. Takže jsme celkem spokojeni s tím, že se nám je podaří snížit na úroveň, která je zdravější, která by měla vést k pravidelnému doplňování zásob, a být tak akcelerátorem čistých tržeb, které jsme zakotvili v našem výhledu na druhou polovinu roku.

Kromě toho jsme hovořili o tom, že jsme současně se snižováním úrovně zásob v obchodě snížili i úroveň zásob uvnitř podniku. A to je součástí přínosu, který jsme zaznamenali, pokud jde o zlepšení hotovosti v tomto čtvrtletí. Očekáváme, že díky nástrojům, do kterých jsme investovali, a celkově zdravějším úrovním zásob, do značné míry díky omezení výroby, které jsme provedli v prvním čtvrtletí a o kterém jsme hovořili, budeme v mnohem lepší kondici při podpoře některých připravovaných inovací, které chystáme, a také v budoucnu, pokud jde o lepší kontrolu úrovní zásob.

Je zřejmé, že investice, které jsme provedli, jak zmínil Fabrizio, do našeho asijského dodavatelského řetězce, nám umožňují zkrátit dodací lhůty v regionu a lépe zvládat případné výkyvy, které mohou v budoucnu nastat, když máme v regionu závod a centrum pro výzkum a vývoj. Takže všechny tyto věci nám pomáhají, pokud jde o lepší pružnost zásob, schopnost vyrábět rychleji podle poptávky na trhu, než tomu bylo v minulosti.

Fabrizio Freda (executive)

Dále se ptáte na agilitu, existují dvě měřítka agility, která považujeme za velmi důležitá. Jedním z nich je agilita při reakci na volatilitu, rychlejší přerozdělování zdrojů. Takže opatřením v této oblasti bylo například zkrácení našeho dodavatelského řetězce v Asii a video aspekt, dokonce i způsob, jakým jsme se přemístili, využíváme historické oblasti pozice společnosti Clinique zdvojnásobením. V oblasti aktivní dermy, způsob, jakým využíváme silné stránky The Ordinary v oblasti aktivní dermy. Jinými slovy, jak nyní velmi rozhodně reagujeme na spotřebitelský trend aktivní dermy. To jsou tedy prvky agility. Chceme zlepšit naši schopnost dělat tyto věci v budoucnu rychleji a pohotověji.

Druhým aspektem agility je způsob, jakým jdeme na trh. Tedy reakce například na nové platformy. Učíme se mnohem více operovat s TikTokem globálně. Mnohem více se zaměřujeme na získanou mediální hodnotu, naši organizaci, včetně alokace zdrojů, a také školení a rozvoj porozumění různým modelům, to děláme na všech trzích světa současně. Modernizujeme naše propagační modely a přizpůsobujeme je současným spotřebitelským trendům. A co je důležité, jako zastřešující koncept jsme stále více schopni reagovat na trendy.

Takže existují dva druhy trendů, na kterých pracujeme v rámci našeho organizačního rozvoje. Prvním jsou dlouhodobé trendy, zásadní změny spotřebitelských preferencí, kde jsme, upřímně řečeno, byli vždycky dost silní a tuto schopnost dále zdokonalujeme. A pak jsou tu krátkodobé trendy, trendy, které se mohou změnit za týden, za měsíc nebo co bude v určitém okamžiku populární na internetu v určité zemi, kde jsme vyvinuli lepší a lepší model, jak reagovat na krátkodobé trendy pomocí našich značek, naší exekuce, naší alokace zdrojů.

A mimochodem, práce na organizaci plánu na obnovu zisku je také přizpůsobena tak, aby zlepšila naši schopnost v obou těchto oblastech, což znamená agilitu v přidělování zdrojů a agilitu v reakci na trendy a nové modely marketingu po celém světě.

Operator

Další otázku pokládá Dana Telsey z Telsey Advisory Group.

Dana Telsey (analyst)

Fabrizio a Tracey, jak přemýšlíte o tvorbě cen a o nových produktech, které se chystáte uvést na trh, jak přemýšlíte o tvorbě cen jak pro stávající hrdiny, tak pro nové produkty a jak se mění. A jak pokračujete v posilování specializované distribuce, jak vidíte spolupráci s obchodními domy a jak… jaký význam… jak se tento význam mění?

Tracey Travis (executive)

Máme tedy poměrně propracovaný cenový model pro uvádění nových produktů na trh. A myslím, že i v rámci plánu na obnovu zisku jsme hovořili o tom, že je třeba zajistit, aby uvádění nových produktů na trh skutečně zvyšovalo naši celkovou marži. Takže jsme vlastně omezili některé z našich nových produktů, které byly plánovány na fiskální rok ’25, abychom toho dosáhli, a přehodnotili jsme naše inovační plány, abychom se ujistili, že to, co uvádíme na trh, je skutečně akreční. Ale sofistikovanost, která je součástí našeho modelu tvorby cen nových produktů, spočívá v tom, že se podíváme na to, jaká jsou konkurenční měřítka ve vztahu k danému uvedení na trh, a také – z hlediska trhu – se opět ujistíme, že je nový produkt vhodně umístěn. Podíváme se na to, zda nahrazuje stávající franšízu, změříme produkt a cenový rozdíl související s přidaným obsahem, přidanými výhodami, přidaným balením atd.

Takže do toho vstupuje řada věcí. Myslím, že jak jsme již zmínili, ve druhé polovině letošního roku uvedeme na trh několik velmi zajímavých nových produktů. Společnost M.A.C obnovuje dvě ze svých největších franšíz, Studio Fix a rtěnku M-A-C. V současné době je na trhu již více než deset let. Estée Lauder Re-Nutriv se SIRTIVITY, který je velmi zajímavý a hraje na dlouhověkost, která se na trhu stále více prosazuje. Fabrizio právě hovořil o trendech, v druhé polovině roku uvedeme na trh poměrně hodně produktů založených na trendech, ale vysoce účinných z hlediska kvality, přičemž cena všech těchto produktů odpovídá jejich přínosu.

Fabrizio Freda (executive)

Ano. A co se týče různých maloobchodních kanálů, samozřejmě podporujeme všechny maloobchodní kanály. Takže specializované obchody, obchodní domy, všechny – každý maloobchodní kanál bude stále více podporován způsobem šitým na míru, což znamená přizpůsobení jejich modelu, jejich strategii, jejich specifickým profilům spotřebitelů. A to se bude v jednotlivých zemích velmi lišit. Jsou země, kde některé kanály postupují rychleji než jiné, a v jiných zemích se možná stal pravý opak.

Nejde tedy o preference nebo změnu strategie, ale o přizpůsobení strategie každému kanálu, který podporuje každého z našich partnerů. Nakonec je výsledkem to, že mix našeho podnikání v každé zemi světa bude zaměřen na růst. Bude zaměřen na využití kanálů, které si spotřebitelé v daném okamžiku vyberou, nebo na jinou cílovou skupinu spotřebitelů, kterou si v každém kanálu vybereme. Jde tedy o přizpůsobení se všem příležitostem, ať už jsou kdekoli.

Operator

Další otázku pokládá Steve Powers z Deutsche Bank.

Stephen Robert Powers (analyst)

Vraťme se tedy k plánu na obnovu zisku. Myslím, že váš dnešní výhled v polovině předpokládá zhruba 1,5 miliardy dolarů provozního zisku ve fiskálním roce 23. A program obnovy jste formulovali jako přírůstek zisku, což za předpokladu, že všechny přínosy budou vycházet ze základu fiskálního roku 24, znamená zhruba 2,5 až 3 miliardy dolarů provozního zisku ve fiskálním roce 26. Myslím, že to je předtím, než vezmeme v úvahu předpokládaný základní růst podnikání v příštích několika letech. Můžete to potvrdit?

Tracey Travis (executive)

Přesně tak.

Stephen Robert Powers (analyst)

Dobře. Skvělé. Takže otázka asi zní, jak chráníte – myslím, že ten cíl, který dnes říkáte, jak chráníte před tím, aby tyto přírůstkové zisky nebyly v podstatě kompenzovány přírůstkovými investicemi, které se během té doby objeví? Takže dnes říkáte, že očekávání investorů, že zisk přijde, je docela pevný cíl. Ale já jen… jak se chráníte před tím, aby se do modelu v příštích několika letech nevplížily další náklady?

Tracey Travis (executive)

Takže… ne, to je skvělá otázka, Stephane. Podívejte, určitě jsme realističtí, že se změnami v regulaci a s tím, co se děje s inflací, je spousta věcí, které musíme v základním podnikání, před plánem na obnovu zisku, zvládnout. A jednou z věcí, na kterých s naší organizací pracujeme je, jak se rozhodovat, co investovat a co neinvestovat v rámci základního podnikání. Takže to jsou oblasti, na které se intenzivně zaměřujeme, když se díváme právě na to, jaký je základní vývoj, který je vám velmi dobře známý, jaký je náš běžný vývoj, samozřejmě mimo toto neobvyklé období postpandemického narušení, které jsme zažili.

Takže jsme toho v minulosti rozhodně byli schopni a věříme, že toho budeme schopni i v budoucnu. Postavili jsme také velmi disciplinovaný a silný úřad pro řízení projektů, abychom byli schopni sledovat všechny úspory, ke kterým se zavazujeme. A samozřejmě také v oblasti základního podnikání, kde se snažíme zajistit, abychom splnili naše běžná základní očekávání, pokud jde o pravidelný růst a rozšiřování marží.

Fabrizio Freda (executive)

A jen bych rád dodal jednu věc, že jak jste řekl, 1,1 až 1,4 miliardy dolarů bylo definováno jako mimořádná ziskovost, což znamená, že část reinvestic do budování našich značek a urychlení růstu pochází z větších úspor než z toho, co definujeme jako mimořádný zisk.

Takže abychom byli spravedliví, úspor bude více. Část z nich bude reinvestována do urychlení růstu zaměřeného na spotřebitele a 1,1 až 1,4 miliardy dolarů je náš cíl pro dodatečnou ziskovost. A proto jsme se k tomu vyjádřili velmi jasně.

A investice do růstu, které budou provedeny, nebo dodatečné investice do růstu do budoucna, pro které chceme rozvíjet schopnosti, jsou určeny pro spotřebitele. Neplánujeme investovat do mnoha nových schopností, ale spíše chceme velmi efektivně využít schopnosti, které jsme vybudovali v minulém období. Takto je tedy podle mého názoru třeba uvažovat o plánu na obnovu zisku.

Operator

Poslední otázku nám dnes položí Lauren Liebermanová ze společnosti Barclays.

Lauren Lieberman (analyst)

Asi dvě věci, kterých jsem se chtěla dotknout. První byla, myslím, během připravených poznámek, že jste poznamenali, že maloobchodní tržby bez Číny a cestovního maloobchodu vzrostly o polovinu, ale organické tržby bez těchto věcí klesly o 3 %. Takže vím, že jste velmi explicitně hovořili o dynamice zásob v asijském cestovním maloobchodě, ale mě by jen zajímalo, jaká je dynamika zásob mimo tyto trhy a proč je tento nesoulad tak velký. To je otázka číslo jedna.

A druhá otázka se týká plánu dalšího postupu v oblasti nestrukturovaného trhu v Asii. Všichni samozřejmě víme, že v Číně a na ostrově Hainan došlo ke změně regulace. Ale v minulosti jsi, Fabrizio, mnohokrát hovořil o tom, že tento trh má tendenci se posouvat a pohybovat se spolu s cestujícími, měnou a všemi možnými věcmi, které mohou mít vliv na to, kde se odehrávají. Takže by mě zajímalo, co si myslíte o tomto nestrukturovaném trhu do budoucna, co hodláte nebo nehodláte dělat, pokud jde o regulaci míry účasti, která má významně s Clinique hodně společného a s tím, jak bychom měli přemýšlet a modelovat absolutní velikost cestovního maloobchodu v dolarovém vyjádření, když se podíváme na několik příštích let.

Tracey Travis (executive)

Díky, Lauren. Takže začnu s maloobchodem a ekologickým zemědělstvím. Když máme – zejména ve druhém čtvrtletí, samozřejmě, když máme velké události, jako je 11. 11. a svátky, a v našem případě, když tyto události neprobíhají tak dobře, jak se očekávalo, maloobchodníci samozřejmě stáhnou a my jsme také stáhli některé dodávky, které máme pro tyto maloobchodníky, abychom uvedli věci do souladu. Takže z hlediska jednotlivých čtvrtletí můžete vidět určité nesrovnalosti, které s tím souvisejí. Ale v průběhu roku se to zprůměruje. Takže nemáme žádné problémy na jiných trzích, jako jsme zažívali v asijském cestovním maloobchodě, kterých byste se měli všichni obávat.

Fabrizio Freda (executive)

Na strukturovaném trhu se zaměřujeme na cestující a konverzi cestujících. A ta je po celém světě stále lepší a lepší. Aby bylo jasno, kromě situace v Číně, o které jsme již mnohokrát hovořili. Ve zbytku světa dochází v této oblasti k mimořádnému pokroku. Dvouciferné, v některých případech trojciferné číslo na všech světových trzích. Takže k tomu bude docházet stále více i v Číně, také v Koreji a také v částech, která se v tomto směru zotavují nejméně. Takže první částí odpovědi je termín – zaměření a pokračování v růstu počtu cestujících a neustálé zlepšování konverze cestujících.

Jak jste viděli z údajů o trhu, cestování se velmi, velmi pěkně zlepšuje, ale konverze cestujících je prozatím pod očekáváním. Trh se strukturou jako takovou roste – snižuje se. A chci říct, že se snižuje i pro regulace, pro záměry vlád nebo prodejců. Takže je tu trend redukovíní množství. A to samozřejmě děláme i my. A tak byste měli očekávat, že se strukturální trh bude redukovat. Podle mého názoru se bude redukovat i jako trh, který se bude redukovat pro nás. A budeme redukovat postupně, jak se budou cestující zlepšovat a časem přibývat.

Operator

Tím dnešní zasedání s otázkami a odpověďmi končí. Pokud jste se nemohli připojit k celému hovoru, bude jeho záznam k dispozici dnes ve 13:00 východního času až do 12. února. Chcete-li si poslechnout záznam hovoru, vytočte prosím číslo (877) 344-7529, heslo 1939290. Tím dnešní konferenční hovor společnosti Estée Lauder končí. Rád bych vám všem poděkoval za účast a popřál vám hezký den.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika