Skip to content Skip to footer

Diageo plc (DEO)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost Diageo se zabývá výrobou a distribucí alkoholických nápojů. Firma působí v různých kategoriích, včetně lihovin a piva. Mezi její geografické segmenty patří Severní Amerika, Evropa a Turecko, Afrika, Latinská Amerika a Karibik, Asie a Tichomoří, dodavatelský řetězec a zásobování (SC&P) a korporátní segment. Mezi její hlavní produkty patří skotská whisky, gin, vodka, rum, pivo, irský krémový likér, víno, raki, tequila, kanadská whisky, americká whisky, cachaca, brandy a další. Mezi její značky patří whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s a Windsor, vodky Smirnoff, Ciroc a Ketel One, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray a Guinness. Společnost sídlí ve Spojeném Království v Londýně.

Sektor:

Odvětví:

Zaměstnanci:

CEO:

Založeno:

Země:

Web:

Dokumenty:

Consumer Defensive

Beverages

30 269

Ivan M. Menezes
1886
Spojené Království

IPO:

Dividenda:

Burza:

Ticker:

Rating S&P:

Moody’s:

Portfolio GP:

06.05.1952

Ano (pololetně)

NYSE

DEO

A-

A3

Ano

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně od roku 2010 rostou a za ukončený fiskální rok 2022 činily 4.5 miliardy dolarů, což znamenalo nárůst o 4.1 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má od roku 2007 velmi pěkný stoupající trend, který se zastavil až v roce 2022, kdy společnost vygenerovala 12.6$ na akcii, což představovalo pokles o více necelých 8 % oproti předešlému roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 25.6 %. Na grafu je patrný lehký pokles od roku 2018. Dlouhodobý průměr se pohybuje kolem 28.2 %.

ROIC

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 byla 49.5 %, což je velmi vysoké číslo a Domino’s dokáže svými investicemi vydělat velké množství peněz. Dlouhodobý průměr ve sledovaném období je kolem 72.7 %.

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.

PROFIL SPOLEČNOSTI

Domino’s Pizza se zabývá správou sítě pizzerií vlastněných společností a franšízových pizzerií. Firma působí ve třech segmentech: U.S. Stores, Supply Chain and International Franchise. Segment U.S. Stores zahrnuje činnosti týkající se všech franšízových a společností vlastněných prodejen na území Spojených států. Segment prodejen v USA se skládá z více než 6 185 franšízových prodejen a provozuje také síť přibližně 375 prodejen vlastněných společností. Segment Supply Chain zahrnuje především distribuci potravin, vybavení a zásob do prodejen z center dodavatelského řetězce společnosti ve Spojených státech a Kanadě. Segment International Franchise zahrnuje především činnosti související s franšízovou činností společnosti na zahraničních trzích. Společnost provozuje v rámci svých prodejen dva odlišné modely služeb, které zahrnují rozvoz a donášku. Domino’s Pizza sídlí v Ann Arbor ve státě Michigan.

Sektor: Consumer Cyclical
Odvětví: Restaurants
Zaměstnanci: 6 100
CEO: Richard Allison
Založeno: 1960
Země: USA
IPO: 13.07.2004
Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Burza: NYSE
Ticker: DPZ
Rating S&P: – – –
Rating Moody’s: Ba3
Portfolio GP: ANO
Web: dominos.com
Dokumenty: Tiskové zprávy

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.