Skip to content Skip to footer

Diageo plc (DEO)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost Diageo se zabývá výrobou a distribucí alkoholických nápojů. Firma působí v různých kategoriích, včetně lihovin a piva. Mezi její geografické segmenty patří Severní Amerika, Evropa a Turecko, Afrika, Latinská Amerika a Karibik, Asie a Tichomoří, dodavatelský řetězec a zásobování (SC&P) a korporátní segment. Mezi její hlavní produkty patří skotská whisky, gin, vodka, rum, pivo, irský krémový likér, víno, raki, tequila, kanadská whisky, americká whisky, cachaca, brandy a další. Mezi její značky patří whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s a Windsor, vodky Smirnoff, Ciroc a Ketel One, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray a Guinness. Společnost sídlí ve Spojeném Království v Londýně.

Sektor:

Odvětví:

Zaměstnanci:

CEO:

Založeno:

Země:

Web:

Dokumenty:

Consumer Defensive

Beverages

30 269

Ivan M. Menezes
1886
Spojené Království

IPO:

Dividenda:

Burza:

Ticker:

Rating S&P:

Moody’s:

Portfolio GP:

06.05.1952

Ano (pololetně)

NYSE

DEO

A-

A3

Ano

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti v dlouhém horizontu rostou, i když jsou velmi cyklické. Samozřejmě nejde u tohoto odvětví očekávat dlouhodobý stabilní a pravidelný růst. V roce 2023 dosáhly tržby 17.1 miliardy liber, což představovalo pokles o zhruba 9 % oproti předchozímu roku 2022.

Zisk na akcii

Zisk na akcii vypadá o malinko lépe než celkové tržby. Společnost se snaží pod sebe získávat další značky alkoholických nápojů, tak aby v průběhu let stále rostla a byla čím dál více ziskovější. V roce 2023 vygenerovala společnost zisk na akcii 6.58 liber.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2023 byla 59.69 %. Na grafu je patrné, že se tyto marže drží přes více jak 20 let na stále stejné úrovni a dlouhodobý průměr je zhruba 60.2 %.

ROIC

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2023 byla 16.5 %, což představuje o něco nižší číslo, než je dlouhodobý průměr, který je kolem 20.9 % za celé sledované období. Na druhou stranu, i s 16 % se stále drží v návratnosti před ostatními konkurenty v odvětví.

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.

PROFIL SPOLEČNOSTI

Domino’s Pizza se zabývá správou sítě pizzerií vlastněných společností a franšízových pizzerií. Firma působí ve třech segmentech: U.S. Stores, Supply Chain and International Franchise. Segment U.S. Stores zahrnuje činnosti týkající se všech franšízových a společností vlastněných prodejen na území Spojených států. Segment prodejen v USA se skládá z více než 6 185 franšízových prodejen a provozuje také síť přibližně 375 prodejen vlastněných společností. Segment Supply Chain zahrnuje především distribuci potravin, vybavení a zásob do prodejen z center dodavatelského řetězce společnosti ve Spojených státech a Kanadě. Segment International Franchise zahrnuje především činnosti související s franšízovou činností společnosti na zahraničních trzích. Společnost provozuje v rámci svých prodejen dva odlišné modely služeb, které zahrnují rozvoz a donášku. Domino’s Pizza sídlí v Ann Arbor ve státě Michigan.

Sektor: Consumer Cyclical
Odvětví: Restaurants
Zaměstnanci: 6 100
CEO: Richard Allison
Založeno: 1960
Země: USA
IPO: 13.07.2004
Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Burza: NYSE
Ticker: DPZ
Rating S&P: – – –
Rating Moody’s: Ba3
Portfolio GP: ANO
Web: dominos.com
Dokumenty: Tiskové zprávy

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.