Skip to content Skip to footer

AKCIE TESLY NA 800,-USD?

AKCIE TESLA NA 800,-USD?

Ahojte tradeři, dnes se podíváme na situaci kolem Tesly a co nám ukazují grafy.

Tesla se 16.1.2020 stala nejvíce shortovanou akcií v USA! Proč tedy stále roste? Je tento růst udržitelný? Kam až může Tesla za aktuální situace vystoupat? V jaké zóně bude opět dobrý set up pro vstup? Pojďme na to!

Tesla se dostala svou kapitalizací dokonce na 2. místo nejhodnotnější automobilky na světě a předběhla tím Volkswagen AG. Celkový market cap tedy činí aktuálně lehce přes $100 miliard USD. Někteří analytici dokonce odhadují, že se Tesla zařadí mezi největší technologické společnosti s market capem přes $1 trillion USD vedle Amazonu, Googlu, Applu, Microsoftu, Alibaby a dalších. Věřím, že jednou k tomu možná dojde, ale raději se držíme při zemi, protože víme, jak tyto parabolické pohyby končí. Nemusíme chodit daleko, stačí si prohlédnout graf BITCOINU z konce roku 2017.

Hlavním klíčovým ukazatelem při těchto růstech, je VOLUME. Volume má tendenci při tzv. Extended vlnách mít největší volume ve vlně „5“ místo klasické vlny „3“, jak je zvykem. Elliott toto nazval „Extended wave“ prodloužená vlna, ale hovorově to nazýváme FOMO fází. Je to zapříčiněno nejen likvidací short pozic, které musí pokrýt své ztráty, čímž cenu ženou nahoru bez silnějšího retracementu, ale právě i maniakální fází, kterou způsobí globální média, kdy se zdá, že Tesla poletí do nebe a nic ji nemůže zastavit.

„Elliott noted, in fact, that volume at the terminal point of a bull market above Primary degree tends to run at an all-time high. Finally, as discussed earlier, volume often spikes briefly at points of throw-over at the peak of fifth waves, whether at a trend channel line or the terminus of a diagonal triangle.“

Jak píše Elliott, volume v extended fifth wave bývá doprovázeno tzv. Throw-overem nad trendovou rezistenci po kterém následuje ostré zamítnutí a přechod do korekce. Korekce v případě extended fifth wave bývá nejčastěji přesně k subvlně „(ii)“ této vlny. Zní to komplikovaně, ale na grafu je tato zóna krásně patrná v zeleném boxu a odpovídá 400-430,-USD.

Hodně sleduji twitter a situaci kolem Tesly na obchodních portálech a když se proklikáte komentáři pod jednotlivými články, dostanete pocit Deja vue právě ve srovnání stavu Bitcoinu koncem roku 2017. Komentáře typu „Buy now or cry later!, Kde si mohu půjčit další peníze na nákup akcií? Také vám volal broker se skvělou investiční příležitostí? …Lidé, kteří v životě o Teslu ani akcie nezavadili na Facebooku a Twitteru najednou sdílí její novinky, diskutují, dávají doporučení…najednou se zdá, že Teslu koupili úplně všichni a čeká nás nekonečný růst a blahobyt. Toto jsou aspekty, které by vás měly držet na pozoru a upřímně se raději držet stranou. Akcie Tesla se kupovaly rok zpátky, když byla Tesla na pokraji „bankrotu“, výrobní linky jim nefungovaly, autopilot stále boural apod. To byl moment, kdy jsme dávali doporučení na nákup akcií. To jsou totiž ideální podmínky pro sledování nákupu, ale ne v momentě, kdy se všude vyskytují samé superlativy. Tesla je pro mě osobně velmi blízká, ale jako druhá nejhodnotnější automobilka na světě?! To opravdu ne. Jednou možná, ale zatím máme ve výrobě 3 modely, které stále ještě nemají cenu auta pro každého a k tomu spoustu slibů a plánů.

Mezi další výstražnou vlajku patřil incident se samovolným zrychlováním, které se údajně u některých modelů v posledních dnech vyskytovalo. Pokud by tato zpráva vyšla v minulém roce, investory by zachvátila panika a panicky by se zbavovali všeho co Teslou jenom zavání. Média by se v tom pěkně nimrala dalších x týdnů a Tesla by opět vypadala jako před téměř jistým krachem. Nyní ale…nobody cares, protože akcie rostou, takže se určitě jedná jen o pomluvu. Líbí se mi jedno pořekadlo: „Růst bude pokračovat v momentě, kdy se najde dostatek hlupáků, kteří jej zaplatí“. Už si nepamatuju přesnou citaci, ale volně přeloženo to dává krásný smysl s tím, že růst zaplatí ti nejmenší koncoví uživatelé, kteří investují na základě „doporučení“ od známých, kamarádů, médií a naskakují do těchto trendů v opravdu nejhorší okamžik. Díky nim se tedy strašně špatně odhaduje top, ale supporty a rozumné zóny pro vstup si můžeme určit už nyní. Pojďme se tedy podívat co říkají grafy!

TESLA – 1D GRAF:

TESLA se poslední měsíc nachází ve velmi silném impulzním uptrendu, který překonává všechny důležité rezistence a je podpořen velmi vysokým buy volume. Dostali jsme se dokonce nad velmi silnou trendovou rezistenci a pokořili hranici 500,-USD. Z pohledu EW se nyní definitivně nacházíme v dokončování impulzní vlny „3“ a můj nejlepší odhad je tzv. Extended FIFTH wave v progressu. Všimněte, že volume se s parabolickým pohybem neustále zvyšuje, což je typický ukazatel pro tuto vlnu. Dá se predikovat, kde se trend zastaví? Upřímně moc dobře ne, protože nevíme, jak dlouho se bude tento trend ještě přiživovat na kolemjdoucích. Ideální rezistence pro dokončení se nachází kolem hranice 573-630,-USD. V této zóně se nachází velké množství Fibonacciho rezistencí a nyní překonáváme klíčovou trendovou rezistenci, která není dostatečně otestována.

Proto tedy nejlepší support zónou, která má potenciál pro další vstup je právě hranice 400-430,-USD. Long term si myslím, že Tesla otestuje hranici 831,-USD, ale v aktuální situaci nemá cenu do trendu vstupovat, protože jsou všude kolem nás výstražná znamení, která se nevyplácí ignorovat. Tento trend nám může utéct a nepodaří se nám v dalších týdnech rozumně vstoupit, ale dokud nemáme rozumný retacement, nedá se vstup opodstatnit vhodným risk to reward ratio.

Akcie Tesly budou výbornou long term příležitostí, ale zatím jim dáváme čas.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika